Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Chcą nowego węzła komunikacyjnego. Czy SKM-ki zapełnią się przed Legionowem?

Reklama

Urzędnicy z Serocka i Wieliszewa chcą utworzyć nowy węzeł komunikacyjny dla tych dwóch gmin. Teraz funkcję tą pełni dworzec w Legionowie, który, jak twierdzą jest nadmiernie obłożony. Nowy węzeł miałby powstać w Wieliszewie.

Reklama

We wtorek (16.12) w wieliszewskim urzędzie gminy odbyło się spotkanie tutejszych urzędników z urzędnikami z Serocka. Jego tematem był rozwój zrównoważonego transportu zbiorowego. Przedstawiciele gmin doszli do wniosku, że konieczne jest utworzenie nowego węzła komunikacyjnego dla ich mieszkańców, którzy dojeżdżają do Warszawy. W ten sposób serocki magistrat chce rozwiązać długo omawiany kłopot dojazdów do stolicy.

Węzeł komunikacyjny w Wieliszewie

Na stronie urzędu w Wieliszewie możemy przeczytać – W obu samorządach istnieją linie dowozowe do stacji PKP w Legionowie, których częstotliwość jest systematycznie zwiększana. Linie finansowane są w dużej mierze z budżetów gmin i cieszą się wzrastającą popularnością wśród mieszkańców. Urzędnicy widząc nadmierne obłożenie dworca w Legionowie chcą utworzyć węzeł komunikacyjny przy stacji Wieliszew, która jest najbliższą stacją dla obu gmin.

Wieliszewscy urzędnicy zdają się mieć konkretny plan na rozwój nowego węzła komunikacyjnego. Od niedzieli (14.12) została bowiem zwiększona liczba kursów Szybkiej Kolei Miejskiej. – Na przystanku autobusowym Cegielnia w Michałowie-Reginowie zatrzymuje się wieliszewska linia L10, jak i gminne linie z Serocka. Wspomniany przystanek od stacji kolejowej, z której bieg zaczynają pociągi SKM linii S3 i S9 oraz zatrzymują się pociągi KM linii RE92 dzieli dystans około 7 minut pieszo. – tłumaczy Katarzyna Greśkiewicz z UG Wieliszew.

Mniej miejsc w SKM-kach dla mieszkańców Legionowa?

Przeniesienie dowozu podróżnych z PKP Legionowo do wieliszewskiej stacji pozwoli ominąć korki występujące w okolicy wiaduktu w Legionowie. Jednocześnie dzięki temu ma zostać skrócony ogólny czas podróży pasażerów do Warszawy, czy nawet samego Legionowa. Natomiast pasażerowie wsiadający na stacji PKP Legionowo Piaski będą musieli wziąć pod uwagę, że w pociągach „ubędzie” miejsc siedzących, nie mówiąc już o wsiadających na samej stacji PKP Legionowo.

Nowe rozwiązania

Spotkanie zaowocowało również innymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, które mają zacieśnić współpracę Wieliszewa z Serockiem.

Mieszkaniec Wieliszewa czy np. Michałowa-Reginowa będzie mógł wykupić bilet miesięczny i jednorazowy na serockie linie dowożące do Legionowa w tej samej cenie, co mieszkaniec Serocka. Dzięki wypracowanemu rozwiązaniu i uwzględnieniu przystanku „Cegielnia” w rozkładach jazdy autobusów gminy Serock, jej mieszkańcy będą mieli ułatwiony dostęp do pociągów SKM finansowanych przez gminę Wieliszew, natomiast mieszkańcy gminy Wieliszew będą mogli korzystać z autobusów dowożący do Legionowa oraz Serocka. Obie gminy wciąż pracują nad polepszaniem oferty przewozowej dla mieszkańców i deklarują dalece idącą współpracę przy doskonaleniu systemu transportowego. – czytamy na stronie internetowej wieliszewskiego magistratu.

/nk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

7 razy komentowano

 1. Drodzy rodacy Legionowianie.
  Jak Wam się nie podoba ścisk w pociągach, proponuję jeździć na rowerze albo kupić sobie helikopter.
  Z tego, co wiem, Gmina Wieliszew, również ponosi koszty związane z utrzymaniem SKM i ma takie samo prawo jeździć tymi pociągami jak My.
  Jak chcecie walczyć o kolej, Drodzy rodacy Legionowianie, to nie toczcie bitew z Wieliszewem tylko krzyczcie o to, żeby nie płacić dodatkowych stu złotych miesięcznie na jedną stację!

 2. No to teraz już zupełnie nie będzie gdzie usiąść z całym szacunkiem ale jak wieś wsiada, to w Legionowie wszyscy jak sardynki! ! Ludzie pR zeci ez to porażka i wstyd!! Skoro tyle kosztują bilety to ja chce wygodnie w tej cenie pojechać z legio nowa do warszawy . Niech udostępnia więcej kursów autobusowych do wieliszewa i niech ludzi dowoza a nie raptem wszystkim spodobała się skm ka! Albo jeszcze lepiej puścić tory do Pułtuska wtedy będzie Wkm- wolna kolej miejska…

 3. pociągi po zmianach to porażka, a UM Legionowo nie powinien płacić kasy SKM bo pociągi przyjeżdżają do Legionowa zapełnione więc SKM nie wywiązuje się z umowy, jeśli tak to należy mówić o cenie lub kursach zaczynających się w Legionowie!

 4. To legionowianie przestaną korzstać skm.i może wtedy parking nie będzie potrzebny bo ludzie samochodami będą jeździć a urząd miasta bedzie sie cieszył bo teraz ma problemy z parkującymi.a faktycznie chyba lini do zegrza w takim razie nhpe ma.a dostać sie tam graniczy z cudem.

 5. dowozić lud to chętni ale dorzucić się do kosztów jakie Legionowo ponosi na kolej to już nie..

 6. To już szumnie zapowiadanej w kampanii wyborczej stacji w Zegrzu nie będzie…;) hahahaahaha Oszukańce i kto wam era uwierzy… 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close