ReklamaArtykuł SponsorowanyBiznes, praca, pieniądzeDobrze Wiedzieć!Mazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Ceny mieszkań w stolicy biją rekordy, ale nawet w Warszawie można kupić mieszkanie w atrakcyjnej cenie

Reklama

Od lat mieszkania w Warszawie są najdroższe spośród wszystkich adresów w Polsce. Błyskawiczne tempo rozwoju aglomeracji warszawskiej, mnóstwo biznesów powstających i przenoszących się do stolicy oraz coraz większy prestiż Warszawy czynią z niej wyjątkowo atrakcyjne miejsce do życia. Nic więc dziwnego, że deweloperzy w Warszawie mają pełne ręce roboty, stawiając kolejne biurowce i osiedla.

Reklama

Ceny mieszkań w Warszawie mogą powodować zawrót głowy

Choć już teraz mówi się o hamowaniu wzrostu cen lokali mieszkalnych na rynku wtórnym i pierwotnym, a nawet ich prognozowanych spadkach, to wciąż ceny za mkw. w stolicy mogą przyprawić o ból głowy i szybsze bicie serca. Wszystko wskazuje na to, że nawet mimo wpływu epidemii koronawirusa ceny warszawskich lokali mieszkalnych na rynku wtórnym i pierwotnym nie spadną w znaczący sposób.

Najwięcej w dalszym ciągu zapłacimy za adresy zlokalizowane w Śródmieściu oraz otaczających go prestiżowych dzielnicach. Najmniej przyjdzie nam zapłacić za mieszkania na obrzeżach Warszawy oraz w miejscowościach satelickich. Oczywiście znajdą się wyjątki od tej reguły, bowiem niektóre miejscowości pod Warszawą mogą pochwalić się największymi cenami w całej Polsce.

Warszawa na małą i dużą kieszeń

Ceny za śródmiejskie nieruchomości mieszkalne zaczynają się od kwot rzędu ok. 15 tys. złotych za metr kwadratowy. Jest to cena większa o niemal 4 proc. względem średnich cen ofertowych na całym warszawskim rynku pierwotnym. W centrum Warszawy ceny nieruchomości uległy najmniejszym zmianom. Potwierdzają to analizy ekspertów związane z silnym trzymaniem ceny przez nieruchomości klasy premium.

W centralnych dzielnicach sąsiadujących ze Śródmieściem ceny nieruchomości na rynku wtórnym i pierwotnym również nie uległy znaczącej zmianie. W maju średnia cena za metr kwadratowy na Wawrze wynosiła lekko powyżej 7 tys. złotych, a w dzielnicy Wesoła ok. 9 tys. złotych. Spadek cen wynosił w tych dzielnicach ok. 5-5,5 proc.

Przed pandemią oraz w jej trakcie jednymi z popularniejszych adresów w stolicy są dynamicznie rozwijające się dzielnice: Wola, Żoliborz oraz Mokotów. Łączą one atrakcyjne ceny zakupu ze świetną lokalizacją oraz z doskonałym skomunikowaniem z centrum i innymi dzielnicami Warszawy.

Szukasz atrakcyjnego mieszkania w dobrej cenie? Deweloper Warszawa Dantex oferuje bogatą ofertę nieruchomości na Woli i Mokotowie, która zadowoli wymagających inwestorów prywatnych oraz instytucjonalnych.

Im mniejszy budżet, tym dalej od centrum

W przypadku mniejszego budżetu rekomendowanymi lokalizacjami są obrzeża Warszawy oraz podwarszawskie miejscowości.

Mniejsza cena za mkw. nie oznacza, że lokalizacje te są gorsze jakościowo. Jeżeli dysponujemy mniejszym budżetem lub gdy lokalizacja blisko centrum bądź dzielnic biznesowych albo akademickich nie jest dla nas kryterium wyboru przyszłej nieruchomości, warto zwrócić uwagę na zakup nieruchomości w Ursusie, na Targówku albo Włochach. Godne uwagi są także Ząbki, Marki i Jabłonna, czyli popularne podwarszawskie miejscowości.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close