Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki po remoncie

W lipcu 2014 roku zakończyły się remonty w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, co spowodowało, że zegrzyńska „kuźnia łącznościowców” znacznie zmieniła swój wygląd.

Fot. kpt. Krzysztof BaranFot. kpt. Krzysztof Baran

Modernizację przeszła strzelnica garnizonowa w Kątach Węgierskich (gm. Nieporęt) typu B do klasy I (najwyższy stopień zabezpieczenia pod kątem bezpieczeństwa użytkowania). Głównym inwestorem tego przedsięwzięcia był Stołeczny Zarząd Infrastruktury. W ramach robót przebudowane zostało całe pole tarczowe, odnowione zostały istniejące budynki – pomieszczenie socjalne obsługi, warsztat, magazyny. Wybudowano także drogi wewnętrzne i parking oraz zainstalowano system nagłaśniający, alarmowy oraz sterowania polem tarczowym AGAT/SZMARAGD.

Na obiekcie można obecnie wykonywać 40 rodzajów strzelań szkolnych, przygotowawczych i bojowych z różnego rodzaju broni na odległość maksymalnie 200 m do celów stałych i ukazujących się. Na strzelnicy realizowane jest szkolenie strzeleckie żołnierzy CSŁiI, Garnizonu Zegrze i z innych pobliskich jednostek wojskowych.

Nowa nawierzchnia

W kompleksie koszarowym przy ul. Juzistek 2 położona została nowa nawierzchnia asfaltowa na ulicach gen. bryg. Heliodora Cepy oraz Radziwiłłowskiej, a także nowa kostka brukowa na chodnikach przylegających do tych dróg. Głównym inwestorem tego przedsięwzięcia był 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zegrzu.

Ponadto przy jednostce wojskowej (naprzeciwko Biura Przepustek nr 1) wybudowany został parking, w ramach modernizacji dróg i parkingów w Zegrzu. Wykonana została nowa nawierzchnia utwardzana na 71 stanowisk parkingowych, odwodnienie, oświetlenie oraz zasadzono nową zieleń. Inwestorem nowego parkingu był Urząd Miasta i Gminy w Serocku.

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki jako ośrodek realizuje szkolenie żołnierzy Wojska Polskiego (także na potrzeby Polski Kontyngentów Wojskowych) w oparciu o nowoczesne obiekty szkoleniowe (m.in. także jedyny w Polsce Lądowy Tor Przeszkód), co przyczynia się do podniesienia jego jakości. Corocznie w zegrzyńskim ośrodku szkoli się ok. 5 tys. żołnierzy z różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP.

/kpt. Krzysztof Baran/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki po remoncie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *