Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Celińska i Malec jako Grace i Gloria w sali im. Krzysztofa Klenczona

Reklama

W czwartek (13.10) w sali widowiskowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie będzie można obejrzeć kolejny spektakl w ramach Teatru Mazowieckiego. Tym razem na scenie będziemy mogli podziwiać znakomite polskie aktorki Stanisławę Celińską i Lucynę Malec w porywającym przedstawieniu „Grace i Gloria”. Bilety w cenie 45 złotych są już do nabycia w Centrum Kultury w Łajskach.

Reklama

Wykształcona i finansowo „ustawiona” 45-letnia bizneswoman Gloria, mająca za sobą nieudane małżeństwo i śmierć syna, chcąc oswoić się z problemem śmierci, zostaje wolontariuszką doglądającą pacjentów kierowanych do hospicjów. Jedną z nich jest Grace – choć ciężko doświadczona życiowo i nieuleczalnie chora, to jednak nie tracąca optymizmu, wiary w siebie i psychicznej siły 90-latka. Spektakl ten to wzruszające, przepełnione poczuciem humoru i życiowej mądrości, zaskakujące zwrotami akcji, studium psychologiczne dwóch kobiet o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i odmiennych doświadczeniach życiowych. Opowieść dotykająca trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosąca nadzieję i optymizm – tak pokrótce można streścić przedstawienie będące popisem znakomitego kunsztu aktorskiego.

Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji. Spektakl zdobył trzy pierwsze nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych w Siedlcach w 2013 roku: Pierwszą Nagrodę Jury i Publiczności w kategorii Najlepszy Spektakl oraz Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepsza Scenografia.

„Grace i Gloria” w sali widowiskowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie już w czwartek (13.10) o godz. 19:00. Bilety w cenie 45 złotych są już do nabycia w Centrum Kultury w Łajskach.

Patronat nad wydarzeniem objął Portal Legio24.pl.

grace_i_gloria_plakat_800

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close