Reklama

Kultura

Brzydkie kaczątko rozpędziło chmury

Reklama

Jesienny poranek 13.10.2012 r. przywitał nas drobnym deszczem i szarymi chmurami, ale rodzice i ich małe pociechy tym bardziej chętnie przyszły do NOK-u na “Poranek z teatrem”. Tego ranka odbyło się premierowe przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko” przygotowane przez aktorów teatru Wariacja.

Reklama
foto: UM Nowy Dwór Maz.

Od pierwszych scen na widowni wybuchał sympatyczny chichot sprowokowany zachowaniem tytułowego brzydala, który jako nieporadne pisklę okazał się sympatycznym głodomorem. Nauka kaczego chodzenia w wykonaniu dzieci i Pani Kaczki bawiła całą publiczność. Opowieść o „odmieńcu” w wykonaniu Lidii Sycz i Michała Głowackiego w ciepły i zabawny sposób udowodniła po raz kolejny, że nie wolno nikogo oceniać po wyglądzie zewnętrznym, bo liczy się wnętrze każdego z nas.

Reżyserka, scenograf i aktorka w jednym Pani Lidia Sycz wykazała się olbrzymim talentem tworząc klimat spektaklu poprzez wspaniałe kukły, rewelacyjne czapkowe pisklaki i bajkową scenografię lotu łabędzi. Współgrająca muzyka z baletu Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie” była idealnym elementem unoszącym i uwiarygodniającym całe przedstawienie.  Nowodworska publiczność jako pierwsza oceniła popis aktorów.

/UM Nowy Dwór Maz./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close