Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Boża Wola: Płonął dom przy Leśnej. Domownicy zdążyli uciec

Reklama

W nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4.01) około godz. 2:50 w miejscowości Boża Wola (gmina Jabłonna) doszło do groźnego w skutkach pożaru domu jednorodzinnego. W wyniku działania płomieni  poddasze budynku oraz zaparkowany w przylegającym do domu garażu samochód zostały poważnie zniszczone. Na szczęście domownicy zdążyli w porę uciec przed ogniem.

Reklama

Jak informują służby ratunkowe jako pierwsi do pożaru dotarli strażacy z Nowego Dworu Mazowieckiego. Zastali oni płonące poddasze, ale ogień dynamicznie przemieszczał się już na inne partie domu, zajmując także przylegający do budynku garaż i zaparkowany w nim samochód.

Na miejsce zadysponowano posiłki z Legionowa, Jabłonny i Chotomowa.

Mróz utrudniał akcję

Zastępy gasiły ogień za pomocą prądów wody, ale akcję mocno utrudniał silny mróz. Po trwających ponad 3 godziny działaniach ratunkowych pożar udało się stłumić. Na koniec budynek sprawdzono także kamerą termowizyjną, aby upewnić się, że w konstrukcji nie pozostały żadne zarzewie ognia.

Choć zniszczenia wywołane żywiołem są poważne, to na szczęście nikomu nic się nie stało. Domownicy zdążyli bezpiecznie opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Dokładne przyczyny wybuchu pożaru określi policyjne dochodzenie.

Fot. Profil facebook-owy OSP Jabłonna

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button