Reklama
KulturaPo godzinach

BOK: Teatralna premiera „Procesu” F. Kafki

Jeden z najbardziej zagadkowych i wieloznacznych utworów w historii światowej literatury wystawi Teatr Działań Twórczych. Premiera 9 maja w Białołęckim Ośrodku Kultury.

Reklama

Inspirowały się nim pokolenia twórców teatralnych, filmowych, plastycznych i literackich. Mowa o „Procesie” Franza Kafki – powieści, która tylko w dziejach polskiego teatru doczekała kilkudziesięciu realizacji scenicznych. Podpisywały się pod nimi największe nazwiska: Hanuszkiewicz, Jarocki, Raczak i Holland. – Literatura tej klasy nigdy się nie zestarzeje. Bezradność człowieka, jego samotność i poczucie osaczenia to tematy ponadczasowe, podane na dodatek w mistrzowski i niepowtarzalny sposób – mówi Aneta Muczyń, reżyserka spektaklu.

Józef K., główny bohater „Procesu”, mógłby być każdym z nas. Niczym niewyróżniający się pracownik banku, mieszkający w dużym mieście, prowadzi spokojne, niezakłócone życie. Pewnego dnia jego mieszkanie odwiedzają tajemniczy urzędnicy, którzy oskarżają go o popełnienie przestępstwa. Jakiego? Tego K. się nie dowiaduje.

– W inscenizacji stawiamy na prostotę. Chciałabym, żeby nasz spektakl miał klimat godny Kafki, a jego stylistyka przypominała trochę koszmar senny, trochę egzystencjalną baśń – tłumaczy A. Muczyń. W tym celu w przedstawieniu wykorzystane zostaną projekcje składające się z rysunków samego Franza Kafki.

Realizacji wizji scenicznej „Procesu” podjął się Teatr Działań Twórczych, zespół studencki działający w ramach Białołęckiego Zagłębia Teatralnego, obchodzący w obecnym sezonie swoje 10-lecie istnienia.

„Proces” – Teatr Działań Twórczych
Reż. Aneta Muczyń
Premiera 9 maja 2015, godz. 18:00, Białołęcki Ośrodek Kultury
Kolejne pokazy 10 i 23 maja.
Bilety w cenie 8 zł (ulgowy), 10 zł (normalny)

Rezerwacja biletów:
tel.: (22) 884 46 25 wew.31
mail: [email protected]

Fot. BOK

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button