Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

„Bóg Mordu” – genialna komedia w sali im. Klenczona w Wieliszewie

Reklama

W piątek (8.12) w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie zostanie wystawiony spektakl teatralny zatytułowany „Bóg Mordu”. Komediodramat, na podstawie którego Roman Polański nakręcił głośną „Rzeź”. Ostatnie bilety na przedstawienie można jeszcze nabyć w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach.

Reklama

„Bóg mordu” to niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie – Yasminy Rezy. Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym, podczas spotkania dwóch małżeństw chcących wyjaśnić okoliczności bójki ich synów. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie dorosłych, kulturalnych, dobrze sytuowanych przedstawicieli klasy średniej, stopniowo przeradza się w otwarty, psychodramatyczny wręcz konflikt. Tytułowy „Bóg mordu” wstępuje w bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu, ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania, obnażając jego hipokryzję i kruchość współczesnej cywilizacji w konfrontacji z instynktem – chęcią dominacji nad bliźnim, małżonkiem, płcią przeciwną… Do współpracy przy warszawskiej realizacji spektaklu zaproszono młodą ale już uznaną aktorsko obsadę: Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka oraz Katarzynę Misiewicz-Żurek i Piotra Ligenzę.

Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi Romana Polańskiego „Rzeź”, z popisowymi kreacjami aktorskimi Jodie Foster, Kate Winslet, Christopha Waltza i Johna C. Reilly’ego. Obraz nominowano do najważniejszych nagród filmowych w Europie i za oceanem.

„Bóg mordu” – piątek (8.12) godz. 19:00 – Sala im. K. Klenczona w Wieliszewie
autor: Yasmina Reza
przekład: Barbara Grzegorzewska
reżyseria: Dominik Nowak
obsada: Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek, Katarzyna Misiewicz-Żurek, Piotr Ligenza
czas trwania: 100 min.

Bilety w cenie 50 złotych są do nabycia w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close