Blisko 30 mln zł dotacji dla Warszawianki

foto: Warszawianka

12 projektów realizowanych na Mazowszu decyzją zarządu województwa otrzyma unijne dofinansowanie w  wysokości ponad 117 mln zł. Umowy w tej sprawie podpisali dzisiaj (15.11), podczas III Forum Open Days Mazowsze, marszałek Adam Struzik, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci. Łączna wartość wszystkich projektów to przeszło 209,3 mln zł. Wśród nich znalazł się projekt Centrum Warszawianka z Jachranki.

foto: Warszawianka

Dzięki przyznanej dotacji unijnej w wysokości 28,7 mln zł Hotel Warszawianka w Jachrance wzbogacił się o nowe przestrzenie konferencyjno-hotelowe. Fundusze europejskie przeznaczone zostały bowiem na budowę dwóch nowoczesnych obiektów. Pierwszy składa się z kilkunastu sal konferencyjnych wyposażonych w innowacyjny sprzęt i rozwiązania techniczne. Obiekt ten przeznaczony będzie na działalność konferencyjno-kongresową. Drugi obiekt stanowić będzie nowoczesną bazę hotelową.

W maju 2012 r. do użytku klientów zostało oddane centrum kongresowe. W ramach inwestycji powstały 24 nowoczesne sale konferencyjne o łącznej powierzchni 2000 m2, 48 pokoi DeLuxe o najwyższym standardzie, mogąca pomieścić ponad 350 osób restauracja z tarasem, kawiarnia dla ponad 190 osób, a także oranżeria oraz sala kominkowa. W nowym centrum znajdują się także klub nocny oraz kręgielnia. Z myślą o najmłodszych stworzono salę zabaw o powierzchni 543 m2. Wszystkie znajdujące się w obiekcie sale wyposażone są w profesjonalny sprzęt audio-wizualny: nowoczesne rzutniki multimedialne, ekrany, nagłośnienie oraz multimedialne panele do przeprowadzania interaktywnych prezentacji.

Zakończona została już także rozbudowa części hotelowej. W ramach inwestycji powstały 73 klimatyzowane i nowoczesne pokoje hotelowe oraz 6 kameralnych sal konferencyjnych.

/Urząd Marszałkowski/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Blisko 30 mln zł dotacji dla Warszawianki"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *