Reklama

Legionowski

Blisko 1,2 mln zł na projekty społeczne w Legionowie

Reklama

Legionowskie Forum Dialogu oraz Szkolenia przekwalifikowujące i usługi doradcze to dwa projekty, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego znalazły się na 3 i 4 miejscu listy rankingowej w ramach działanie 8.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ze 158 złożonych wniosków dofinansowanie dostaną jedynie 24 projekty, wśród nich dwa złożone przez Gminę Miejską Legionowo.

Reklama

Celem projektów jest wsparcie procesów modernizacyjnych i adaptacyjnych w powiecie legionowskim poprzez przeciwdziałanie wzrostowi bezrobocia.
Dzięki realizacji projektu Legionowskie Forum Dialogu powstanie partnerstwo lokalne, którego zadaniem będzie opracowanie i wdrożenie strategii przewidywania i zarządzania zmianą gospodarczą na poziomie powiatu legionowskiego. W ramach LFD wypracowane zostaną mechanizmy współpracy pomiędzy trzema sektorami: publicznym, społecznym i gospodarczym.

REKLAMA

Szkolenia przekwalifikowujące i usługi doradcze skierowane będą zaś do osób, które nie mogą odnaleźć się na rynku pracy. Wsparcie uzyska stu mieszkańców Legionowa, których stosunek pracy wygasł lub został rozwiązany z przyczyn niezależnych od pracownika.
Projekty zrealizowane zostaną w partnerstwie zawiązanym przez Gminę Miejską Legionowo z Powiatem Legionowskim, Powiatowym Urzędem Pracy, Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Powiatową Izbą Gospodarczą.

tekst: Dorota Wróbel-Górecka,

Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie

(źródło: UM Legionowo, PIG)

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close