Bieganie coraz bardziej popularne…

Wspólne bieganie w Chotomowie staje się bardzo popularne. Przede wszystkim to duża zasługa Grupy Biegowej CHTMO, która od ponad roku rośnie w siłę i trenuje na terenie nie tylko gminy Jabłonna, ale i w innych miejscach Polski.

W tej chwili w chotomowskiej grupie jest już 34 amatorów biegania. Dlatego też, by promować tę najprostszą formę ruchu, Grupa Biegowa CHTMO zorganizowała kolejne spotkanie biegowe w Chotomowie.

W sobotę 3 października miłośnicy biegania wzięli udział w I Chotomowskim Pożegnaniu Lata. Bieg – trening odbył się dzięki pomocy Urzędu Gminy Jabłonna i wójt Olgi Muniak. W organizację włączyła się także Kawiarnia Maja, która gościła startujących po ukończeniu biegu i ufundowała napoje oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu, które udostępniło szatnie dla zawodników. Cenne nagrody ufundowali: Krzysztof Jakubiak (albumy) oraz Katarzyna i Tadeusz Dąbrowscy (koszulki biegowe) i Michał Machnacki, współzałożyciel grupy.

Wśród startujących byli zawodnicy z: Borowej Góry, Legionowa, Jabłonny, Skrzeszewa czy Warszawy. Trasa biegu wiodła ulicami: Strażacką, Piękną, Żeligowskiego, Promienną, Obrońców Modlina, Księżycową i Bagienną. W Kawiarni Maja wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy Jabłonna. Wręczali je Małgorzata Szadura i Michał Machnacki. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród i gadżetów wśród uczestników biegu.

Kolejne biegi w gminie Jabłonna już wkrótce. Pierwszy trening biegowy w takiej formie jak dotychczas grupa CHTMO chciałaby zorganizować już 2 stycznia 2011 roku. Będzie to II Chotomowski Bieg Noworoczny.

Członkowie grupy biegowej CHTMO aktywnie biorą udział w biegach masowych. W trakcie ostatniego weekendu wzięli udział w „Biegnij Warszawo” i „V Wieliszewskim Biegu Jesieni” a tydzień temu trzech biegaczy ukończyło 32 Maraton Warszawski.

(źródło: UG Jabłonna, foto: UG Jabłonna)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Bieganie coraz bardziej popularne…"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *