Białobrzegi: 17-latek jechał bez prawa jazdy kradzionym samochodem

Fot. policja.pl

10 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi, którego zatrzymali we wtorek (17.05) policjanci z Nieporętu. Chłopak kierował kradzionym samochodem nie mając prawa jazdy. Jakby tego było mało w policyjnych bazach danych figurował jako osoba poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Wołominie celem przymusowego doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

– W miniony wtorek przed godz. 18.00 na ul. Wojska Polskiego w miejscowości Białobrzegi (gmina Nieporęt) policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki skoda. Kierującym okazał się 17-latek zameldowany w powiecie wołomińskim, a przebywający na terenie Legionowa. W trakcie przeprowadzonej kontroli policjanci ustalili, że chłopak nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód wziął bez pozwolenia właściciela, u którego mieszkał i wiedział, gdzie schowane są kluczyki. Kiedy policjanci powiadomili właściciela auta o zdarzeniu ten nie kryjąc zdziwienia od razu zgłosił kradzież pojazdu. – relacjonuje rzecznik prasowa KPP Legionowo, st. asp. Emilia Kuligowska.

Zatrzymany 17-latek był już w przeszłości notowany. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jest on także poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wołominie celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Policjanci z Nieporętu przedstawili już 17-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do winy i zgłosił chęć dobrowolnego poddania się karze. Grozi mu do 10 lat więzienia.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Białobrzegi: 17-latek jechał bez prawa jazdy kradzionym samochodem"

  1. Marcelina | 02/07/2018, godz. 11:19 |

    Oj chyba ktoś zapomniał, że prawo jazdy z clubcardu to tylko wersja kolekcjonerska. Co się dzieje z tą młodzieżą w dzisiejszych czasach….

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *