Biało-czerwona uroczystość w zegrzyńskim Centrum

Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI w Zegrzu

W piątek, 29 kwietnia w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja i Dnia Flagi oraz pożegnania żołnierzy służby przygotowawczej.

Uroczystość odbyła się w obecności sztandaru wojskowego, kompanii honorowej, żołnierzy i pracowników oraz słuchaczy kursów specjalistycznych zegrzyńskiego ośrodka szkolenia.

– Jesteśmy w przededniu 225. rocznicy uchwalenia jednego z najważniejszych aktów prawnych w historii Polski. Uchwalona w 1791 roku konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych nowatorskim aktem prawnym mogącym stanowić podwaliny pod jak się wówczas wydawało silne państwo polskie… Jako Polacy możemy być dumni, że Konstytucja 3 Maja zawierała zapisy, które w czasach współczesnych stanowią kanony konstytucji wielu państw demokratycznych. …Dzień dzisiejszy jest niezwykle ważny dla nas, a szczególnie dla młodego pokolenia Polaków. Jest okazją do zastanowienia się nad tym czy każdy z nas dobrze służy Ojczyźnie, czy każdy z nas może i czy daje od siebie tę część wysiłku, swoich umiejętności i zdolności by budować silne państwo Polskie. – powiedział do zebranych Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura. Odnosząc się do Dnia Flagi stwierdził, że jest to doskonała okazja do zamanifestowania przywiązania do naszych barw narodowych. Na zakończenie podziękował żołnierzom służby przygotowawczej za zaangażowanie w szkolenie życząc im spełnienia osobistych planów oraz związanych z wojskiem.

Uroczystość była okazją wręczenia wyróżnień odchodzącym elewom służby przygotowawczej a także za osiągnięcia sportowe. Odczytany został także Apel Pamięci, po którym żołnierze kompanii honorowej batalionu zabezpieczenia wykonali salwę honorową. Cała uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów Centrum.

/kpt. Krzysztof Baran/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Biało-czerwona uroczystość w zegrzyńskim Centrum"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *