Reklama

Biznes, praca, pieniądzeNajważniejsze

Bezpłatne szkolenia i 35 tys. zł na własną firmę

Reklama

Ruszył nabór wniosków do projektu “Szansa dla aktywnych”,  dzięki któremu można zgłębić tajniki prowadzenia działalności gospodarczej i otrzymać nawet  35 tys. zł dotacji na otwarcie biznesu.  O udział w projekcie mogą starać się osoby zwolnione   lub zagrożone zwolnieniem z powodu kryzysu na rynku pracy.

Reklama
fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

W ramach projektu organizator zapewni wsparcie szkoleniowo-doradcze. Będą to poradnictwo psychologiczne, grupowe poradnictwo zawodowe i doradztwo biznesowe. Pojawią się także szkolenia przekwalifikowujące „ABC Przedsiębiorczości”, których celem będzie zdobycie przez uczestników  wiedzy niezbędnej do założenia, obsługi i prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawidłowego sporządzenia biznesplanu.

Aż 60 osób otrzyma dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości do 35 000 zł. Pieniądze otrzymają osoby wybrane w konkursie na najlepszy pomysł na biznes.  Warunkiem koniecznym przystąpienia do konkursu jest ukończenie wsparcia szkoleniowo-doradczego. W projekcie weźmie udział 100 osób (w tym min. 60 kobiet)  pracujących lub zamieszkujących na obszarze woj. mazowieckiego.

Adresatami wsparcia są osoby należące do jednej z 2 grup:
-50 osób zwolnionych, które utraciły pracę wciągu ostatnich 6 miesięcy  z powodu kryzysu na rynku pracy (pół roku liczone jest od dnia podpisania deklaracji uczestnictwa w projekcie)
-50 osób przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem  z pracy powodu kryzysu na rynku pracy. Pierwszeństwo udziału w projekcie przed osobami zagrożonymi zwolnieniem mają osoby przewidziane do zwolnienia.

Co ważne, w projekcie mogą wziąć udział mamy powracające na rynek pracy oraz  osoby, których umowa o pracę niebawem dobiegnie końca, a pracodawca jej nie przedłuży z powodu trudności na rynku pracy. W tej sytuacji pracodawca musi wystawić odpowiednie oświadczenie o zamiarze nie przedłużenia umowy z pracownikiem. Takie oświadczenie będzie brane pod uwagę, jeśli pracodawca w ciągu ostatnich 12 miesięcy dokonywał zwolnień w swojej firmie. Jeśli zwolnień wcześniej  nie było,  nie można przystąpić do projektu.

Projekt organizowany jest przez firmę Lechaa Consulting sp. z o.o. w Warszawie i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział w nim jest bezpłatny, a szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać na stronie www.sda.lechaa.pl oraz w biurze projektu:

Lechaa Consulting Sp. z o. o. – “Biuro projektu „Szansa dla aktynych”
ul. Puławska 1/35 (wejście do lokalu od ul. Chocimskiej)
02-515 Warszawa

tel. kom. 530-585-365

/wł, Lechaa Consulting Sp. z o.o/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close