“Bezpiecznie z nami” – Warsztaty ze strażakami

Strażacy i ratownicy medyczni z Ochotniczej Straży Pożarnej – Ratownictwo Wodne z Nowego Dworu Mazowieckiego wzięli udział w warsztatach z cyklu „Bezpiecznie z nami”, które odbyły się w Zespole Szkół Publicznych w Cząstkowie Mazowieckim.

fot. OSP-RW za UM Nowy Dwór Maz.

fot. OSP-RW za UM Nowy Dwór Maz.

14 maja strażacy gościli w Zespole Szkół Publicznych w Cząstkowie Mazowieckim. Były to warsztaty z cyklu „Bezpiecznie z nami”. W spotkaniu udział wzięli Strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Maz. oraz Strażacy i Ratownicy Medyczni z OSP-RW w Nowym Dworze Maz.

Dzieci od strażaków i ratowników dowiedziały się o charakterystyce ich pracy o sposobach niesienia pomocy oraz dowiedziały się o pracy płetwonurków i ich wyposażeniu. Pod czujnym okiem doświadczonego ratownika medycznego każde dziecko mogło spróbować wcielić w życie teorię i sprawdzić swoje umiejętności na manekinach specjalnie do tego celu przystosowanych. Na części spotkania nie mogło także zabraknąć prowadzonej przez nas akcji, która dotarła do kraju z USA – Wear it OSP-RW NDM., czyli o potrzebie zakładania kamizelek ratunkowych nad wodą.

/Marcin Śmigas, za UM Nowy Dwór Maz., wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "“Bezpiecznie z nami” – Warsztaty ze strażakami"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *