ReklamaLegio EduLegionowskiWiadomości

Bezpieczeństwo na drodze – to się opłaca! Nowa akcja legionowskiego ratusza

Reklama

Nowy rok szkolny rozpoczął się na dobre. Korzystając z ładnej pogody dzieci i młodzież chętnie podróżują do szkół rowerami lub hulajnogami. W związku z tym, że na drodze czyha na nie wiele niebezpieczeństw, legionowski ratusz postanowił zorganizować specjalną, poświęconą temu zagadnieniu akcję edukacyjną. Składa się ona z dwóch części: plastycznej i filmowej.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie przesłanym przez Urząd Miasta Legionowo, akcja składa się z kilku elementów. Pierwszym są dwa konkursy: plastyczny, przeznaczony dla dzieci i młodzieży w klasach 1-3 i 4-8 oraz filmowy – dla klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych. Ich głównym celem jest promowanie bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz aktywnego stylu życia.

Konkurs plastyczny zakłada przygotowanie dowolną techniką plakatu, który ma informować o zachowaniu ostrożności podczas jazdy rowerem. Drugi konkurs zakłada przygotowanie krótkich filmików przedstawiających ewolucje na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy rolkach w legionowskim skateparku.

W obu konkursach organizatorzy przewidzieli bardzo atrakcyjne nagrody jak np. elektryczne hulajnogi i deskorolki oraz rowery.

Regulaminy konkursów:

Drugim elementem projektu jest przygotowanie filmików instruktażowych we współpracy z Komendą Powiatową Policji i Sklepem Rowerowym DAX, które pokażą jak właściwie zachowywać się na drodze oraz jak przygotować rower przed zimą. Filmiki te będą udostępniane w serwisie YouTube

Ratusz przygotuje mapy ścieżek rowerowych

Dodatkowo, jak czytamy w komunikacie ratusza, miasto ma w planach wydanie map ścieżek rowerowych znajdujących się na terenie gminy. Dzięki nim mieszkańcy będą mieli wiedzę, gdzie najbezpieczniej mogą poruszać się na swoich dwóch kółkach.

Legionowo lokalnym liderem w budowaniu ścieżek rowerowych

Wartym zauważenia jest fakt, na co zwraca uwagę Urząd Miasta, że Legionowo jest liderem projektów zakładających budowę 90,77 km ścieżek w całym powiecie legionowskim oraz poza jego granicami. Urząd wskazuje dwa projekty, w których aktywnie uczestniczy:

  • Projekt „Poprawa warunków do rozwoju przyjaznych środowisku form transportu poprzez utworzenie systemu dróg rowerowych na terenie gmin: Czosnów, Jabłonna, Legionowo, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew”,
  • Projekt „Poprawa warunków do rozwoju przyjaznych środowisku form transportu poprzez budowę systemu dróg rowerowych na terenie Gminy Legionowo – etap II”.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close