Będą preferencyjne pożyczki na założenie firmy

Fot. freeimages.com

Rusza rządowy program “Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. Ma on wspierać tworzenie nowych firm i nowych miejsc pracy poprzez udzielanie preferencyjnych pożyczek na start działalnosci. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy pierwsi chętni będą mogli się starać o przyznanie środków.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Umowa na wdrożenie programu została podpisana 12 czerwca b.r. przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz szefa Banku Gospodarstwa Krajowego. Program ma charakter ogólnopolski.

Na razie wystartował pierwszy etap, który obejmie trzy województwa: mazowieckie, małopolskie i świętokrzyskie. Na jego realizację MPiPS ma zarezerwowane  21,5 mln zł. Ale to nie koniec. Drugi etap programu ruszy w  styczniu 2014 roku. Program jest szczególnie adresowany do studentów ostatniego roku studiów oraz  absolwentów szkół wyższych w okresie 4 lat od ukończenia studiów.

BGK będzie zarządzać programem w całym okresie jego funkcjonowania. Udzielaniem pożyczek będą zajmowali się pośrednicy finansowi (inne banki, fundusze pożyczkowe) wybrani przez BGK. Zadaniem pośredników będzie także  obsługa pożyczek w okresie spłaty, monitoring spłat oraz windykacja niespłacanych pożyczek.

Kiedy i gdzie będzie można składać wnioski o preferencyjną pożyczkę – tego na razie nie wiadomo.

/wł, MPiPS/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Będą preferencyjne pożyczki na założenie firmy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *