Reklama

Mazowsze

Baśka Murmańska na podium!

Reklama

Szlak Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin zajął trzecie miejsce w organizowanym przez Muzeum Historii Polski i portal historia.org.pl plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku. Wyżej od nowodworskiej Baśki znalazły się jedynie: projekt edukacyjny towarzyszący musicalowi „Korczak” oraz rekonstrukcja „Ostatnia Tajemnica Riese”.

Reklama

fot. LOT Trzech Rzek

Na konkurs nadesłano 65 zgłoszeń z całego kraju, spośród których jury wybrało finałową dwunastkę. To z niej głosujący mogli wybierać zwycięzcę. Wśród finalistów znalazły się wydarzenia o różnorodnym charakterze. Były to wystawy, otwarcia muzeów, rekonstrukcje oraz projekty edukacyjne, cyfrowe i internetowe. Znalazł się wśród nich także produkt turystyczny z Nowego Dworu Mazowieckiego – szlak Baśki Murmańskiej.

Jak czytamy w komunikacie prasowym organizatora, tegoroczne głosowanie było bardzo wyrównane, świadczą o tym minimalne różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami (Baśka zdobyła 15 % głosów, zwycięzca 18,1%). Wszystkie lokalne społeczności starały się promować swój sukces i zachęcać do głosowania.

Na trzecim miejscu uplasował się Szlak Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin.
– Trzecie miejsce niezmiernie nas cieszy – mówi Sebastian Sosiński, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek, która wspólnie z miastem Nowy Dwór Mazowiecki stworzyła szlak turystyczny.-  Mieliśmy świadomość ogromnej konkurencji w tym plebiscycie, dlatego tym bardziej cieszymy się z miejsca na podium. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasz produkt – podkreśla.

Plebiscyt organizowany wspólnie przez portal historia.org.pl i Muzeum Historii Polski jest jedynym plebiscytem w Polsce, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych.

Przypominamy! Baśka Murmańska to niedźwiedzica polarna, która w pierwszej połowie XX w. przybyła z polskimi żołnierzami stacjonującymi na Wschodzie do modlińskich fortyfikacji. Na terenie Twierdzy Modlin stanęło sześć figur białych niedźwiedzi, które turysta musi odnaleźć za pomocą otrzymanej w Centrum Informacji Turystycznej karty do gry z rymowanymi wskazówkami. Dzięki temu zwiedzanie Twierdzy ma nietypową i atrakcyjną dla dzieci i młodzieży formę.

Więcej o Baśce na www.baskamurmanska.pl i www.facebook.com/baskamurmanska.

/Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close