Bardzo pracowita doba dla legionowskich strażaków

Gaszenie dwóch płonących stodół w Olszewnicy Starej to nie jedyne działania prowadzone wczoraj (7.03) przez strażaków z powiatu legionowskiego. 7 marca 2013r. zapisał się jako bardzo pracowity i wyczerpujący dzień dla funkcjonariuszy Straży Pożarnej.

fot. PSP Legionowo

Już od rana 7 marca legionowska PSP miała dużo pracy. W związku z alarmem bombowym w legionowskim sądzie strażacy zabezpieczali działania policyjnych grup pirotechnicznych. Przed przybyciem Straży Pożarnej z budynku Sądu ewakuowani zostali pracownicy oraz interesanci, w sumie około150 osób. Ładunku wybuchowego nie znaleziono.

Około południa strażacy gasili ognisko na ul. Mireckiego w Legionowie. W niedługim czasie, w Łajskach na ul. Nowodworskiej wybuchł pożar samochodu ciężarowego, przeznaczonego do przewozu kontenerów. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali płonącą kabinę pojazdu, ogień objął też tylne prawe opony. Działania zastępów PSP polegały na ugaszeniu palącego się pojazdu, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

fot. www.strazlegionowo.pl

Po godzinie 14.00 Wojskowa Straż Pożarna z Zegrza wyjechała do pożaru traw i krzaków w Jadwisinie na ul. Książęcej.

Przed godziną 15.00 Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Legionowa została wezwana do pożaru samochodu w miejscowości Dębe. Działania zastępu polegały na ugaszeniu samochodu osobowego marki Citroen Berlingo, który uległ całkowitemu spaleniu. Samochód został przekazany właścicielowi i odwieziony na lawecie.

fot. www.strazlegionowo.pl

Po godzinie 21.00 strażacy z JRG Legionowo gasili pożar ok. 200 metrów kwadratowych trawy w Olszewnicy Starej przy ul. Ogrodowej. Po 22.00 płonęło poszycie leśne w Dąbrowie Chotomowskiej a także po raz kolejny trawa, tym razem przy ul. Wojska Polskiego w Olszewnicy Starej.

Przed 23.00 wybuchł pożar drewnianej stodoły pokrytej blachą w Olszewnicy Starej przy ul. Marysieńki. Ogień objął też budynek gospodarczy znajdujący się na sąsiedniej posesji. Stodoła zawaliła się. Rozebrano blaszane pokrycie dachu, które leżało na palącej się drewnianej konstrukcji oraz ściany i dach budynku gospodarczego w celu dogaszenia drzewa i węgla znajdującego się wewnątrz. Spaleniu uległa cała drewniana stodoła oraz drewniany budynek gospodarczy, a w nim ok. 300 kg węgla i 4 m2 drewna opałowego.

O godzinie 23:40 strażacy pojawili się na ul. Ogrodowej w Olszewnicy. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastali płonącą drewnianą stodołę pokrytą blachą, która zawaliła się zaraz po rozpoczęciu akcji gaśniczej. Pożar stwarzał zagrożenie dla pobliskich budynków gospodarczych. Aby je chronić, strażacy polewali budynki wodą. Na koniec rozebrano blaszane pokrycia dachu stodoły, co umożliwiło dogaszenie palącej się drewnianej konstrukcji. Całkowitemu spaleniu uległa drewniana stodoła oraz znajdujący się wewnątrz wóz i przyczepka.

Płonące stodoły gasiło 35 strażaków OSP z Kałuszyna, Jabłonny, Chotomowa, Skrzeszewa i Wieliszewa, WSP z Zegrza oraz PSP z Legionowa. Jest niemal pewne, że były to podpalenia.

Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP bryg. Arkadiusz Pich, Zastępca Dowódcy JRG asp. sztab. Tomasz Kołodziński oraz patrol Policji z Komisariatu w Wieliszewie.

/wł, Tomasz Kołodziński – PSP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Bardzo pracowita doba dla legionowskich strażaków"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *