Reklama
KulturaPo godzinach

Bajkowa szopka w NOK-u

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w sobotę (21.12) Nowodworski Ośrodek Kultury zaprosił najmłodszą widownię na ostatni w bieżącym roku “Poranek z teatrem”. Akcja spektaklu pt. „Bajkowa szopka” dzieje się w bibliotece, w Noc Wigilijną. Właśnie wtedy złe postacie z bajek: Wilk, Czarownica i siostry Kopciuszka buntują się przeciwko złu i pragną przenieść się do Betlejem.

Reklama

fot. NOKfot. NOK

Bajkowe postacie, w tę wyjątkową noc mają magiczną siłę sprawczą, która pomaga im uratować małego Jezuska przed złym Herodem. Ta bajkowa historia jest przyczynkiem do zapoznania dzieci w ciepły, teatralny sposób z opowieścią o narodzinach Jezusa Chrystusa. Aktorzy białostockiego „Teatru pod Orzełkiem” w profesjonalny i niezwykle ciekawy sposób, nawiązując do dawnych tradycji papierowych szopek wprowadzili nowodworską publiczność w świąteczny klimat Bożego Narodzenia, a efekty można było zobaczyć zaraz po spektaklu.

Oprócz możliwości zrobienia sobie pięknych zdjęć na tle szopki, mali i duzi widzowie wychodząc do domu nucili głośno znane kolędy.

/NOK/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button