Artystyczne latarnie na ulicach Legionowa (galeria)

Na terenie Legionowa trwa konserwacja oświetlenia ulicznego i parkowego. W ramach prac niektóre latarnie zyskają… witraże.

Dokładnie 24 latarnie zostaną nie tylko odnowione, ale także zyskają prawdziwą artystyczną duszę – wybrany wykonawca wstawi witraże do części szklanych osłon. Efekt tych dość niecodziennych prac można podziwiać już teraz, chociażby na ulicy Piłsudskiego. „Artystyczne latarnie” prezentujemy poniżej.

Przypomnijmy, że dzięki takiemu rozwiązaniu lampy nie tylko staną się zdecydowanie przyjemniejsze dla oka, ale także nie będą raziły mieszkańców budynków stojących w sąsiedztwie latarni.

Latarnia za 4 złote

Witraże przeznaczone są tylko dla 24 latarni, ale mniej widowiskowa konserwacja ma objąć w sumie 3000 latarni. Wykonawcą remontu jest firma ELES-BUD z Kobyłki. Przedsiębiorstwo otrzyma za konserwację jednego punktu świetlnego 4 złote brutto. Remont potrwa aż do 31 sierpnia 2017 roku.

/kh/

3 razy komentowano artykuł "Artystyczne latarnie na ulicach Legionowa (galeria)"

  1. A cemu bo, rusztowanie warszawskie użytkowane bez: poręczy górnej, burt, stężeń poziomych i drabinki???
    Skąd taka pogarda dla zdrowia ludzi???

  2. Latarnie są piękne, aczkolwiek tracą funkcje użytkowe.

  3. Myślałem, że latalnie mają oświetlać, a nie ozdabiać używając stłumionego witrażem światła ale widać byłem w błędzie. Widać podatnicy wolą zadzierać głowy by podziwiać witrażyki zamiast wyraźnego oświetlenia ulic. Chwała ludowi i jego władzy – znów się odchamimy 🙂 Najzabawniejsza jest cena za konserwację – 4 zł brutto. Jeszcze ktoś pomyśli, że tak jest na prawdę. Cena konserwacji jest wliczona w cenę latarni, bo nie sądzę by firma dokładała do interesu, no i usługa konserwacji to nie to samo co koszty materiałowe, czy transport 🙂

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *