Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionu

Areszt za napad i włamanie

Reklama

Policjanci z Pomiechówka zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 20 lat, mieszkańców powiatu nowodworskiego, którzy podejrzani są o dokonanie napadu i włamania. Obaj usłyszeli zarzut rozboju i kradzieży z włamaniem. Sprawa trafiła do sądu, który na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

fot. KPP Nowy Dwór Maz.

18 marca tego roku do komisariatu policji w Pomiechówku trafiło zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego, z którego nieznani sprawcy skradli około 900 zł. Do wyjaśnienia sprawy przystąpili miejscowi policjanci. Dzięki zakrojonym na szeroką skalę działaniom mundurowych udało się ustalić i zatrzymać dwóch podejrzanych mężczyzn.

W trakcie dochodzenia okazało się, że ci sami mężczyźni prawdopodobnie dokonali 5 dni wcześniej (13 marca br.) napadu na 77-letniego mężczyznę, na terenie gm. Pomiechówek. Wtedy prawdopodobnie późnym wieczorem zamaskowani mężczyźni weszli do samotnie mieszkającego poszkodowanego, pobili go i skrępowali. Następnie splądrowali mieszkanie zabierając około 2000 zł. 77-latek trafił do szpitala.

Obaj podejrzani trafili do policyjnej celi. Wczoraj (21.03), na wniosek śledczych, sąd wobec mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

/KPP Nowy Dwór Maz./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close