Reklama

Dobrze Wiedzieć!Zdrowie

Apteczka pierwszej pomocy – z czego powinna się składać?

Reklama

Uczestniczysz w ruchu drogowym? Prawdopodobieństwo, że kiedyś staniesz się świadkiem lub uczestnikiem wypadku lub kolizji nie jest małe. W takich sytuacjach kluczowe znaczenie ma zawsze jak najszybsze udzielenie pomocy osobom poszkodowanym. Nie jest to jednak możliwe, jeśli nie posiadamy odpowiednich akcesoriów i materiałów opatrunkowych. Sprawdźmy więc co powinno znaleźć się w dobrej apteczce pierwszej pomocy.

Reklama

Bandaże i gazy

Wypadki drogowe często kończą się odniesieniem ran. Ich odpowiednie opatrzenie ma kluczowe znaczenie i może pomóc np. w zatamowaniu krwawienia. Dlatego też w dobrej apteczce pierwszej pomocy nie może zabraknąć środków do dezynfekcji, opasek uciskowych, jednorazowych rękawiczek a także bandaży, jałowych gazików oraz plastrów w różnych wielkościach.

Przydatna będzie także chusta trójkątna, za pomocą której możemy np. unieruchomić złamaną rękę. Tak wyposażeni poradzimy sobie z każdą raną – od niewielkiego otarcia po poważniejsze uszkodzenia ciała.

Zestaw do resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Gdy dojdzie do zatrzymania akcji serca sprawa jest poważna. Jedyne co może pomóc poszkodowanemu dotrwać do przyjazdu karetki to umiejętnie poprowadzony masaż serca ze sztucznym oddychaniem. Warto jednak pomagając drugiej osobie nie narażać własnego zdrowia. Dlatego dobrym pomysłem jest posiadanie w apteczce pierwszej pomocy specjalnych chusteczek lub ustników, które pozwolą nam bezpiecznie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Folia życia

To kolejny ważny element wyposażenia apteczki pierwszej pomocy. Czym jest? To specjalna folia, która pozwala zabezpieczyć ciało poszkodowanego zarówno przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem. Jest ona niezastąpiona w przypadkach udzielania pomocy w niekorzystnych warunkach pogodowych. Koszt jej zakupu to zaledwie kilka złotych a może ona pomóc w uratowaniu czyjegoś życia.

Poszukując akcesoriów do swojej apteczki pierwszej pomocy odwiedź stronę www.hurtowiamedyczna.com.pl. W asortymencie tego sklepu znajdziesz bowiem wszystko, czego potrzebujesz by móc skutecznie pomóc poszkodowanym.

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close