“AKTYWNE LEGIONOWO” – czyli 18,6 mln zł z Unii na Centrum Sportu i Ścieżki Rowerowe

Projekt zakłada budowę całorocznego,  wielofunkcyjnego Regionalnego Centrum Sportu i Aktywnej Rekreacji oraz systemu ścieżek
rowerowych w Legionowie otrzyma unijne dofinansowanie. Wartość inwestycji to ponad 36 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie ponad 18,6 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele zarządu województwa oraz władze miasta Legionowo.

Umowa pokazuje, że warto inwestować w infrastrukturę sportową czy ścieżki rowerowe, ponieważ gwarantuje to nie tylko prestiż dla miasta, które wzbogaci się o fantastyczne centrum sportu, ale przede wszystkim komfort dla mieszkańców, którzy będą z tych ścieżek korzystać – zaznaczył Waldemar Roszkiewicz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Dzięki tej inwestycji Legionowo będzie znakomitym centrum pobytowym dla sportowców na Euro 2012. Profesjonalna i nowoczesna baza to jednak przede wszystkim szansa na rozwój miasta. Będą mogły się  tam odbywać zarówno widowiska sportowe, jak i np. targi czy wystawy – powiedział Roman  Smogorzewski Prezydent Legionowa.
Dzięki funduszom unijnym znacznie poprawi się oferta sportowo-rekreacyjna Legionowa. Do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie Regionalne Centrum Sportu i Aktywnej Rekreacji z punktem IT, Centrum Obsługi Rowerzysty, wypożyczalnią rowerów oraz system ścieżek rowerowych. Budowa centrum sportu na terenie Stadionu Miejskiego w Legionowie już się rozpoczęła. Powstaje
wielofunkcyjny budynek o powierzchni użytkowej 6088,2 m2 i kubaturze 49291 m3. Wykonany będzie w konstrukcji stalowo żelbetowej, w formie dwóch przenikających się brył. W centrum mieścić się będą: pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia, sala fitness, ścianka wspinaczkowa oraz punkt odnowy biologicznej m.in. z sauną, wanną lodową i jacuzzi. Na hali sportowej z widownią dla blisko 2 tys. osób (1485 miejsc siedzących stałych oraz 544 miejsc siedzących na trybunach rozsuwanych) będą odbywały się masowe imprezy sportowe. Do dyspozycji będzie także Punkt IT z Centrum Obsługi Rowerzysty oraz wypożyczalnia na blisko 50
specjalnie oznakowanych rowerów. Znajdzie się tu również zaplecze sportowe: pokoje klubowe, szatnie, pokoje trenerów, sanitariaty oraz magazyny. Z centrum wyodrębniona zostanie także część hotelowa. Do dyspozycji turystów będzie trzynaście 2-osobowych pokoi, bar oraz sala konferencyjna. Drugim etapem realizacji projektu będzie połączenie nowego centrum sportowego za pomocą ścieżek rowerowych z najważniejszymi punktami Legionowa i jednocześnie z istniejącymi okolicznymi trasami rowerowymi. Nowe ścieżki rowerowe o łącznej długości ok. 5800 m powstaną na ulicach: Jagiellońskiej, Parkowej, Sobieskiego, Siemiradzkiego oraz Kazimierza Wielkiego. Pozwoli to na utworzenie spójnego systemu ścieżek rowerowych, w którym znajdą się także ważne dla rowerzystów i turystów obiekty m.in. parkingi, dworce, punkty serwisowe i informacyjne.

(źródło: UM Legionowo)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "“AKTYWNE LEGIONOWO” – czyli 18,6 mln zł z Unii na Centrum Sportu i Ścieżki Rowerowe"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *