Akcja Znicz 2013 w regionie: Było bezpiecznie

Od 31.10 do 3.11 trwała policyjna akcja Znicz 2013. Od czwartku do niedzieli policjanci wszystkich rodzajów służb, strażnicy miejscy oraz inni funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy postanowili odwiedzić groby swoich bliskich. Tegoroczny długi weekend można uznać za bezpieczny – przyznają policjanci z Legionowa, Nowego Dworu Maz. i Pułtuska.

fot. Policja.pl

fot. Policja.pl

Legionowski: 8 kolizji, 1 wypadek, 1 osoba ranna

Wczoraj przed 17:00 w Jabłonnie na ul. Zegrzyńskiej doszło do wypadku z udziałem 4 pojazdów. Kierujący volkswagenem passatem 37-letni Grzegorz F. prawdopodobnie kierował z prędkością niezapewniającą panowanie nad pojazdem, w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go volkswagena golfa. Ten zderzył się z volkswagenem polo, a następnie hondą civic. Kierujący volkswagenem polo 28-letni Tomasz Ś. został zabrany do szpitala. Kierujący volkswagenem passatem Grzegorz F. był trzeźwy. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi legionowski wydział dochodzeniowo-śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

W czwartek około 14:00 w Trzcianach na ul. Granitowej w gminie Jabłonna doszło do kolizji drogowej. Kierujący fiatem uno 75-letni Wacław D. nieprawidłowo wykonując manewr zmiany kierunku jazdy zderzył się z prawidłowo jadącym fiatem dukato. Badanie alkomatem wykazało u Wacława D. 1,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W zdarzeniu tym na szczęście nikt nie ucierpiał.

Policjanci zatrzymali także 7 nietrzeźwych kierujących- 2 w stanie nietrzeźwości kierowało pojazdami mechanicznymi, 3- rowerami. Ponadto 2 kierowców w stanie po użyciu alkoholu kierowało samochodami. Niechlubny rekordzista, wspomniany sprawca kolizji, miał w organizmie 1.7 promila alkoholu, rowerzysta natomiast 2,3 promila.

Policjanci legionowskiego wydziału ruchu drogowego podczas akcji Znicz przeprowadzili 180 kontroli drogowych. Ukaranych mandatami karnymi zostały 104 osoby. Grzywny zostały wystawione za wykroczenia będące niejednokrotnie przyczyną wypadków drogowych takie jak: nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowa zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz rozmowa przez telefon komórkowy podczas jazdy.

 

Nowodworski: 10 niegroźnych kolizji, 1 pijany rowerzysta

Mundurowi zanotowali 10 niegroźnych kolizji. Podczas kontroli drogowych zatrzymano tylko 1 nietrzeźwego kierującego rowerem, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Cieszy fakt, że w tym okresie nie doszło do żadnych wypadków, a co za tym idzie nikt nie ucierpiał.

 

Pułtuski: 4 kolizje, 1 osoba zginęła w wypadku, 11 nietrzeźwych kierowców

W czasie akcji  Znicz w powiecie pułtuskim zanotowano cztery kolizje, nie obyło się także bez wypadków drogowych i osób zabitych. Do wypadku doszło w dzień Wszystkich Świętych około godz. 18.00 w miejscowości Dzierżenin. 35-letni kierujący potrącił siedzącego na jezdni pieszego. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Mimo licznych apeli wciąż niektórzy kierowcy wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. W trakcie 342 kontroli drogowych pułtuscy funkcjonariusze zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców, 125 ukarano mandatami karnymi, sporządzono 3 wnioski o ukaranie do Sądu. Policjanci ukarali mandatami także 9 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

/KPP Legionowo, Nowy Dwór Maz., Pułtusk, KSP/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Akcja Znicz 2013 w regionie: Było bezpiecznie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *