Reklama

LegionowskiWiadomości

Akcja sprzątania w Jabłonnie. Zebrano ponad 270 kg odpadów

Reklama

W czwartek (9.09) pracownicy-wolontariusze Leroy Merlin Jabłonna wspólnie z zespołem Fundacji Nasza Ziemia sprzątali Gminę Jabłonna w ramach 28.Akcji Sprzątanie świata-Polska.

Reklama

Zebrano w sumie ponad 270 kg odpadów, a w tym około 109 kg odpadów szklanych, 60 kg tworzyw sztucznych oraz 105 kg odpadów zmieszanych.

Sprzątanie odbyło się zgodnie hasłem tegorocznej edycji akcji „Myślę więc nie śmiecę”. W ramach sprzątania odbyła się także Lekcja Ekoedukacji dla dzieci z klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonnie. Gościem specjalnym wydarzenia była Ewelina Flinta – Ambasadorka Akcji Sprzątanie świata – Polska.  Ta swoista „Lekcja Nieśmiecenia” w praktyce odbyła się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jabłonnie.

Od 28 lat sprzątamy Polskę w ramach Akcji Sprzątanie świata-Polska oraz edukujemy. W Jabłonnie spotkaliśmy się z najmłodszymi, bo wiemy, że receptą na nieśmiecenie jest tylko Ekoedukacja – i to od lat robimy. Tu sprzątaliśmy teren czysty na pierwszy rzut oka, a zebraliśmy ponad 270 kg śmieci! Za tydzień zaczynamy wielki finał i cała Polska wyjdzie sprzątać, ale chciałam podkreślić jedno: nie chodzi o to by sprzątać, ale by przestać śmiecić! – mówi Beata Butwicka, Prezes Fundacji Nasza Ziemia.

Wydarzenie było podsumowaniem akcji „Zostań Bohaterem naszej Ziemi” realizowanej od czerwca do końca lipca w całej Polsce przez Fundację Leroy Merlin wraz z Fundacją Nasza Ziemia. W jej wyniku 32 tony śmieci zostały posprzątane z parków, lasów, miejskich plaż i miejsc wypoczynku.

W Jabłonnie Fundacja podziękowała wolontariuszom najlepiej jak umie, czyli sprzątając kolejne piękne miejsce. Wręczono także Certyfikaty 28. Akcji Sprzątanie świata-Polska Wójtowi Gminy Jabłonna, Sołtysowi Chotomowa Północnego, Sołtysowi Chotomowa, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Jabłonna oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonnie.

Organizatorzy już dziś zapraszają do udziału w 28.Akcji Sprzątanie świata – Polska, którego finał odbędzie się w dniach 17-19 września 2021.

/mat. prasowe, red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button