Akcja „Pola Nadziei” 2014 w ZSO nr 2 w Legionowie

Fot. ZSO nr 2, Legionowo

Na przełomie września i października, jak co roku, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół nr 2 w Legionowie wzięli udział w akcji „Pola Nadziei”. Polega ona na zbieraniu funduszy przeznaczonych na pomoc dla Hospicjum Domowego Księży Marianów. Celem akcji jest dodatkowo propagowanie postaw altruistycznych, otwartych na cierpiącego człowieka oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do praktycznego zaangażowania się w pomoc. W tym roku udało się zebrać 985zł i 44gr. Tegoroczną akcję,w swojej prezentacji „Pola Nadziei w ZSO nr 2 w Legionowie”, opisała Dominika Czajka. Warto dodać, że podczas tej inicjatywy obecny był ksiądz Andrzej Dziedziul, Dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe.

Ksiądz Andrzej przedstawił działalność Ośrodka Hospicjum Domowe, opowiedział o wolontariacie i zachęcał do bezinteresownej pomocy ludziom chorym i potrzebującym. Opowiadał o własnych doświadczeniach oraz pokazywał zdjęcia osób chorych i umierających a pomimo to pogodnych i uśmiechniętych. Mówił o nich bardzo ciepło i prosto – jak o swoich przyjaciołach. Warto dodać, że Hospicjum Domowe to system pomocy osobom w ostatnim stadium choroby nowotworowej w ich własnych domach. Opieką otoczeni są więc nie tylko chorzy, ale również ich rodziny.

Zwieńczeniem akcji było posadzenie cebulek żonkili na szkolnym patio. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia.

Pierwsze żonkile, w czwartek (9.10) posadzili Ksiądz Andrzej, Pani Dyrektor Maria Serdeczna, Pani Wicedyrektor Natalia Guzowska, Pani psycholog Edyta Cegłowska oraz Pani Ewa Konarzewska – organizatorka akcji. Później każdy z uczniów – przedstawicieli klas – posadził własną cebulkę, a nawet kilka.

Warto pochwalić także wolontariuszy, którzy zadbali o sprawny przebieg akcji na każdym jej etapie: od informowania poszczególnych klas o celu zbiórki, poprzez przygotowanie spotkania – prezentacji, prace ogrodnicze (!) aż do posprzątania stołówki na zakończenie. Oto oni:

  • Dominika Czajka – IA LO – prezentacja o akcji „Pola Nadziei”
  • Damian Rzążewski – IIB LO i Mateusz Daszewski – IB LO – przygotowanie rabaty pod sadzenie żonkili, pilnowanie porządku, „bycie niezastąpionym”
  • Basia Brzezińska – IA gim., Ola Rasińska IIA gim., Ola Krysiak IIA gim.– zbiórka pieniędzy wśród Pracowników administracji, zaproszenie Gości , dbanie o porządek podczas uroczystości w stołówce
  • Paulina Walkiewicz – IIC LO, Justyna Stolarska – IIC LO – rozdawanie naklejek, sprawdzanie listy obecnych uczniów, przyprowadzanie zapominalskich
  • Magda Bączkowska – IIC LO – fotograf

Społeczność ZSO2 bardzo gorąco dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tegoroczną akcję „Pola Nadziei”

/ZSO nr 2, Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Akcja „Pola Nadziei” 2014 w ZSO nr 2 w Legionowie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *