ReklamaKomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuNajważniejszeWarszawa - wiadomości ze stolicyWiadomości

Aglomeracyjna Obwodnica Warszawy. Pracują nad pozyskaniem finansowania inwestycji

Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w dalszym ciągu pracuje nad pozyskaniem finansowania budowy Aglomeracyjnej Obwodnicy Warszawy, której trasa najprawdopodobniej przebiegać będzie przez teren gminy Serock – czytamy w datowanym na koniec października komunikacie. W dokumencie tym drogowcy zaznaczają, że dokładny przebieg nowej trasy nie jest jeszcze przesądzony.

Reklama

W związku z prasowymi informacjami dotyczącymi tej ważnej inwestycji, które wywołały zaniepokojenie części mieszkańców gmin, przez które ma przebiegać nowa droga, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała specjalny komunikat. Czytamy w nim między innymi, że przebieg przyszłej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej zostanie wskazany dopiero przy opracowywaniu Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU).

Dopiero w trakcie tych przygotowań analizowane będą wszelkie dostępne rozwiązania dotyczące przebiegu, jak i zagospodarowania terenu wzdłuż planowanej inwestycji drogowej. Prowadzone będą analizy techniczne dotyczące możliwych do zastosowania rozwiązań oraz spotkania informacyjne, których celem będzie zbadanie potrzeb oraz oczekiwań mieszkańców regionów, przez które ma przebiegać planowana inwestycja. Analizie poddawane będą wszelkie przesłanki, które umożliwiają realizację inwestycji drogowej w danym wariancie, jak i te, które utrudniają jej wykonanie. Opracowywana dokumentacja do wniosku o wydanie DŚU zawiera kilka możliwych rozwiązań, które stanowią kompromis pomiędzy oczekiwaniami społecznymi a obiektywnymi ograniczeniami w zakresie realizacji, takimi jak wymogi techniczne, prawne, środowiskowe, czy ekonomiczne.

Będą pytać mieszkańców o zdanie

Ostateczna decyzja wskazująca przebieg nowej drogi zostanie podjęta w chwili wydania DŚU. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie ma prowadzić postępowanie z udziałem mieszkańców. W ramach tego postępowania przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne, udostępnione zostaną materiały obrazujące możliwe warianty. W trakcie konsultacji wszystkie zainteresowane strony będą mogły zgłaszać wnioski odnoszące się do projektowanej inwestycji.

Obwodnica najprawdopodobniej będzie przebiegać przez teren gminy Serock

Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad bierze pod uwagę 4 różne warianty przebiegu nowej trasy. Każdy z nich przebiega przez teren gminy Serock oraz znajdującą się w sąsiedztwie gminę Nasielsk. Pisaliśmy o tym w TEJ WIADOMOŚCI.

Szukają pieniędzy

Obecnie czynione są starania związane z pozyskaniem finansowania, co umożliwi ogłoszenie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy, który przeprowadzi dalsze analizy w postaci Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – informuje GDDKiA.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close