9 powodów, by kupić polski tunel foliowy

Na podmiejskich działkach i w przydomowych ogródkach coraz częściej można zobaczyć tunele foliowe. Takie osłony chronią sadzonki przed przymrozkami i złymi warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo zapewniają roślinkom lepsze warunki do rozwoju. Spośród polskich tuneli foliowych największą popularnością cieszą się tunele z rurek PCV marki Lemar. Co sprawia że są tak popularne? Zobaczmy 9 powodów, dla których warto kupić polski tunel foliowy!

Powód 1: polski producent

Dlaczego warto kupować produkty polskich producentów? Przede wszystkim dlatego, że wówczas wspieramy rodzimy przemysł i zapewniamy naszym rodakom miejsca pracy. W przypadku tuneli foliowych duże znaczenie ma też inny aspekt. Jeśli posiadamy produkt polskiego producenta Lemar, który od lat działa na rynku tuneli foliowych, zakup części zamiennych – od folii po złączki – nie będzie problemem.

Powód 2: przetestowane w naszych warunkach


Jeśli kupujemy tunel foliowy wyprodukowany w Polsce, mamy pewność że jest on dostosowany do warunków panujących w naszym kraju. Folia będzie dobrze chronić sadzonki przed warunkami atmosferycznymi i promieniowaniem UV, a stelaż spokojnie przetrwa zimowe mrozy i śniegi. Produkty importowane testowane są w innych warunkach, więc tej pewności mieć nie możemy.

Powód 3: niska cena

Tunele foliowe na rurkach PCV to najtańszy rodzaj rodzimych tuneli foliowych. Porządny polski tunel foliowy na metalowym stelażu to koszt przynajmniej tysiąca złotych, podczas gdy porządny tunel na rurkach PCV Lemar to koszt kilkuset złotych. W przypadku tunelu o powierzchni około 10 m2 różnica cen wynosi około 300 zł – w sam raz żeby zaoszczędzone pieniądze wydać na sadzonki.

Powód 4: wytrzymała konstrukcja


Rurki PCV to rodzaj konstrukcji w pełni odpornej na wodę, mróz, a także na promieniowanie UV. Stelaż może stać w ogrodzie przez cały rok, a my nie musimy się obawiać że zardzewieje w czasie deszczu czy zimą, przysypany śniegiem. Konstrukcje z rurek PCV nie rdzewieją i świetnie trzymają się przez kolejne sezony ogrodnicze.

Powód 5: wejścia z dwóch stron


Polskie tunele foliowe Lemar wyposażone są w wejścia z dwóch stron tunelu. Ułatwiają one wietrzenie tunelu (szczególnie ważne przy pomidorach!), pozwalają na łatwiejszy dostęp do sadzonek i nie utrudniają komunikacji nawet w małych ogrodach czy na niewielkich działkach – zawsze można przejść przez tunel zamiast chodzić dookoła niego.

Powód 6: łatwy montaż


Tunele foliowe z rurek PCV należą do zdecydowanie najprostszych w montażu konstrukcji. Poszczególne części nie są ciężkie, więc do ich podniesienia nie jest potrzebna duża siła fizyczna – z montażem spokojnie dają sobie radę osoby starsze czy też po prostu mniej wytrenowane. Dzięki czytelnej instrukcji proces montażu jest prosty i szybki.

Powód 7: możliwość przenoszenia konstrukcji

Przy szklarniach ogrodowych, które stoją przez wiele lat w jednym miejscu, częstym problemem jest wyjałowienie ziemi – w kolejnych latach sadzonki gorzej rosną, trzeba odkażać glebę i intensywnie ją nawozić. Z tunelem foliowym z rurek PCV nie ma takiego problemu. Wystarczy że w kolejnym sezonie przeniesiemy konstrukcję w inne miejsce.

Powód 8: trójwarstwowa folia


Ważną zaletą tuneli foliowych Lemar jest trójwarstwowa folia „AGROERG UV”. Wierzchnia część foli zapewnia dużą wytrzymałość folii na uszkodzenia mechaniczne. Środkowa warstwa odpowiada za ochronę przed promieniowaniem UV przy zachowaniu dużej przepuszczalności światła. Warstwa wewnętrzna z kolei izoluje tunel i zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz.

Powód 9: możesz dostać na niego rabat!

Jeśli chcesz odebrać rabat na polski tunel foliowy Lemar w wysokości 5% zamówienia, wystarczy że wejdziesz na stronę Meblobranie.pl/tunele-foliowe-ogrodnicze i w koszyku z zamówieniem wpiszesz kod: Legio24Lemar2017. Potem czekasz na dostawę, a latem cieszysz się bujnymi plonami i pochwałami sąsiadów dla Twoich wspaniałych umiejętności ogrodniczych!  Uwaga – rabat obowiązuje jedynie do 15.03.2017r.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "9 powodów, by kupić polski tunel foliowy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *