Reklama

KomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionuWarszawa - wiadomości ze stolicy

796 mln zł za przebudowę mostu Grota

Reklama

Most Grota – Roweckiego, z którego bardzo często w drodze do pracy korzystają mieszkańcy Legionowa, będzie przebudowany. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad 18 lipca podpisała umowę z wykonawcą. Inwestycja kosztować będzie 796 mln złotych.

Reklama

fot. Wikipedia

fot. Wikipedia

Most Grota –Roweckiego wraz z odcinkiem Trasy Armii Krajowej przebuduje do parametrów drogi ekspresowej czeska firma Metrostav. 18 lipca GDDKIA podpisała umowę z wykonawcą. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 27 miesięcy. Co najważniejsze, most pozostanie otwarty, ale pojawią się utrudnienia dla kierowców. W czasie prowadzenia prac ruch na moście będzie odbywał się dwoma pasami w każdym kierunku.

W ramach zawartej umowy do parametrów trasy ekspresowej zostanie dostosowany prawie pięciokilometrowy odcinek. Przebudowane zostaną węzły: Powązkowska, Wisłostrada i Modlińska, drogi zbiorczo- rozprowadzające, infrastruktura techniczna, wybudowane zostaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe oraz ekrany akustyczne. Ponadto przewiduje się poszerzenie mostu, gdzie w docelowym układzie będzie miał dwa razy po dwa pasy dla ruchu tranzytowego i dwa razy po trzy pasy dla ruchu lokalnego.

Wykonawca ma zakończyć prace do października 2015r. Założenia projektu tymczasowej organizacji ruchu Metrostav przedstawi po przejęciu placu budowy. Wartość kontraktu to 796 mln zł.

/wł, GDDKiA/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close