Reklama

Legionowski

7-9 grudnia: Świąteczna Zbiórka Żywności w Legionowie

Reklama

Drugi weekend grudnia (7-9) w Legionowie będzie przebiegał pod znakiem Świątecznej Zbiórki Żywności. W zeszłym tygodniu (7 listopada) w Ratuszu miało miejsce spotkanie organizacyjne koordynatorów akcji z przedstawicielami organizacji pozarządowych deklarujących chęć udziału w Zbiórce.

Reklama
foto: UM Legionowo

To już kolejna Świąteczna Zbiórka Żywności w Legionowie, każdego roku przybywa zarówno wolontariuszy jak i sklepów, które włączają się w akcję. Od 7 do 9 grudnia 2012 żywność dla najbardziej potrzebujących legionowian będzie zbierana przez wolontariuszy z lokalnych organizacji pozarządowych: Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus, Legionowskiego Centrum Charytrywno-Opiekuńczego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”, Stowarzyszenia „Źródło Życia”, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Diabetyków oraz z Fundacji „Godność” oraz Emanio Arcus.

Liderem spośród organizacji pozarządowych odpowiadającym za sprawozdawczość i dystrybucję żywności jest po raz kolejny Legionowskie Stowarzyszenie „Amicus”, wybrane na wniosek Banku Żywności oraz Prezydenta Miasta.

Inicjatorem Świątecznej Zbiórki Żywności jest Fundacja Bank Żywności SOS z Warszawy. Koordynatorami akcji w Legionowie są Danuta Szczepanik – Sekretarz Miasta oraz Ewa Milner-Kochańska – zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Obie Panie zorganizowały i przeprowadziły spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, które na początku grudnia będą zbierać żywność do specjalnie oznakowanych koszy.

Preferowanymi artykułami spożywczymi jakie będą zbierane dla potrzebujących, są produkty o długim terminie przydatności: konserwy, oleje, dżemy, mąka, cukier, kasze. W minionym roku wolontariusze za sprawą dobroczynności mieszkańców zebrali ok 4 000 kg żywności. Koordynatorki akcji mają nadzieję, że w tym roku Zbiórka przyniesie jeszcze większe efekty, przez co pomoc otrzyma większa liczba potrzebujących.

Od 7 do 9 grudnia w wybranych legionowskich sklepach będzie można udzielić wsparcia potrzebującym. Nie przechodźmy obojętnie obok koszy na żywność.

/UM Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close