57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza za nami

08:42, 06.08.2014 Aktualizacja: 08:45, 06.08.2014

W Nowym Dworze Mazowieckim we wtorek (29.07) ruszył 57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Pierwsze dwa etapy wyścigu prowadziły przez powiat nowodworski i legionowski. Najpierw odbyła się drużynowa jazda na czas w Nowym Dworze Mazowieckim. Na ponad 18-kilometrowej trasie prowadzącej z Nowego Dworu Mazowieckiego do Olszewnicy Nowej i z powrotem najlepiej zaprezentowała się grupa CCC-POLSAT-Polkowice w składzie: Jacek Morajko, Jarosław Marycz, Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Nikołaj Michajłow i Piotr Gawroński.

Kolarze podczas drugiego etapu wyścigu. Fot. Legio24

Drugi etap liczący 106km (Modlin - Nasielsk - Skrzeszew - Nowy Dwór Mazowiecki) wygrał Niemiec Tim Reske z LKT Team Beandenburg w czasie 2:17:16. Kolejne miejsca na podium zajęli Holender Maurits Lammerting z Cyclingteam Jo Piels i Norweg Filip Eidsheim Fixit.no. Liderem po dwóch etapach został Polak Jarosław Marycz. Kolejne etapy odbyły się poza wymienionymi powiatami. Kolarze wrócili na nasz teren w sobotę podczas ostatniego, szóstego etapu ze Zbójnej koło Łomży do Nowego Dworu Mazowieckiego. Etap liczył 165km, a zwycięzcą okazał się Eryk Latoń z BDC Marcpol. W tym samym czasie na mecie zameldowała się czołówka peletonu. Druga lokata przypadła Alexowi Rasmussenowi z VCP, a trzeci linię mety przeciął Maurits Lammerting z Cyclingteam Jo Piels. Jarosław Marycz z CCC-POLSAT-Polkowice przyjechał w czołówce zajmując 5 lokatę. Dzięki temu wygrał on cały wyścig, wyprzedzając o 4 sekundy Eryka Latonia i o 12 sekund Mauritsa Lammertinga. /Michał Machnacki/