Zamknij

5 powodów, dla których warto studiować architekturę

12:33, 30.01.2021 Aktualizacja: 09:23, 01.02.2021
Skomentuj

Wybór kierunku studiów nie należy do łatwych zadań. Często wiąże się również z dużą presją, bo to od niego zależy nasza późniejsza kariera zawodowa. Jeśli lubisz projektować, masz zdolności manualne i analityczne oraz wyobraźnię przestrzenną, zastanów się, czy nie chciałbyś studiować architektury. Poniżej znajdziesz 5 powodów, dla których warto to zrobić.


1. Kierunek, na który zawsze jest zapotrzebowanie


Architekci będą potrzebni tak długo, jak długo powstawać będą nowe budynki, czyli prawdopodobnie zawsze. Szybko zachodzące procesy urbanizacyjne powodują, że ich praca jest szczególnie cenna. Obecnie zależy nam nie tylko na ilości powstających budynków, ale również ich najwyższej jakości, funkcjonalności i ergonomii. Stawiamy na zrównoważone, ekologiczne budownictwo, chcemy, aby otaczająca nas przestrzeń była wygodna i efektowna. Za wszystkie te czynniki odpowiadają architekci. Nie sposób więc wyobrazić sobie przyszłość bez nich.

2. Jeden zawód, wiele możliwości


Chcąc związać swoją przyszłość z projektowaniem, masz przed sobą naprawdę szeroki wybór. Architektura i urbanistyka to propozycja dla osób, które chcą mieć swój udział w stawianiu miast, projektować domy i budynki użytkowe. Osoby wolące zająć się praktycznym i funkcjonalnym zagospodarowaniem już istniejącej przestrzeni z pewnością zainteresuje architektura wnętrz, natomiast architektura krajobrazu to odpowiedź na chęć kształtowania otaczających nas terenów. Mieści się w niej zarówno projektowanie parków, ulic i skwerów, jak i prywatnych ogrodów.

3. Atrakcyjne zarobki


Praca architekta bez wątpienia jest pełna wyzwań, a studia nie należą do najprostszych, jednak późniejsza ścieżka zawodowa przedstawia się bardzo atrakcyjnie. Dobrze wykwalifikowani specjaliści mogą liczyć na zatrudnienie w wielu biurach i pracowniach projektowych. Często współpracują również z placówkami państwowymi lub otwierają własne firmy. Zazwyczaj nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem satysfakcjonującej, dobrze płatnej pracy. Najlepsi mogą liczyć również na karierę międzynarodową. Aby jednak zdobyć odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, warto wybrać studia na dobrej uczelni. Jedną z nich jest Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania z siedzibą w Warszawie. Z sukcesami kształci ona architektów na wszystkich poziomach.

Zobacz: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/architektura-i-urbanistyka

4. Możliwość kształtowania otaczającej nas przestrzeni


Architekci jak nikt inny mogą decydować o tym, w jakim otoczeniu będziemy żyli. To oni w dużej mierze decydują o wyglądzie naszych miast, terenów zielonych, a nawet mieszkań. Są osobami o dużym zaufaniu społecznym. Pokłada się w nich również spore nadzieje, szczególnie teraz, w obliczu zagrożenia katastrofą klimatyczną. Społeczeństwo coraz częściej oczekuje, aby przestrzeń, w której żyje, była nie tylko funkcjonalna i wygodna, ale również ekologiczna. Dużą uwagę przywiązuje się do zrównoważonego budownictwa, inteligentnych budynków i wykorzystywania OZE. To, czy (i kiedy) światu uda się osiągnąć neutralność klimatyczną, w dużej mierze zależy właśnie od architektów. Wpływają oni także na gust społeczeństwa, uwrażliwiają je na piękno architektury, a także sprawiają, że codzienne życie staje się wygodniejsze.

5. Niezależność


Zawód architekta daje możliwość wyboru sposobu pracy - duża firma, ciągły gwar, szybkie tempo i wielu klientów czy praca zdalna z dowolnego miejsca na ziemi? Etat w korporacji, freelance czy własna działalność? Wybór będzie należał tylko do Ciebie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%