Reklama

CiekawostkiDobrze Wiedzieć!

4 miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w Barcelonie

Reklama

Dzięki tanim lotom i promocjom na bilety lotnicze coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne podróże. Jednym z miast, które warto odwiedzić, jest Barcelona.

Reklama

Sagrada Familia

Sagrada Familia to prawdziwa wizytówka Barcelony i jeden z jej najbardziej charakterystycznych budynków. Wysoka na 115 metrów Świątynia Pokutna Świętej Rodziny stanowi najważniejsze dzieło życia Antonio Gaudiego, a jej strzeliste wieże przepięknie górują nad miastem. Świątynia jest ciągle w trakcie budowy: docelowo wieże mają sięgać aż 172 metrów wysokości i uczynić kościół najwyższą budowla sakralną na świecie. Jeżeli chcesz zwiedzić to wyjątkowe miejsce, zacznij od wyszukania tanich biletów lotniczych na portalu Sky4fly, na którym możesz porównać najciekawsze oferty różnych przewoźników.

La Rambla

La Rambla, czyli najsłynniejsza ulica Barcelony, nigdy nie zasypia. Wzdłuż chodników ciągną się restauracje serwujące lokalne owoce morza, sklepiki z pamiątkami i kluby nocne, nie brakuje także ulicznych grajków i artystów. Jednym z najciekawszych i wartych odwiedzenia miejsc zlokalizowanych przy La Ramba jest targowisko La Boqueria, na którym można znaleźć świeże owoce i warzywa, suszone wędliny oraz lokalne rękodzieło. Na bazarze warto zaopatrzyć się w pamiątki z podróży.

Camp Nou

Camp Nou, czyli stadion piłkarski lokalnej drużyny sportowej, znanej na całym świecie FC Barcelony. Obiekt jest celem wycieczek wielbicieli futbolu oraz talentu hiszpańskich piłkarzy, którzy właśnie na Camp Nou rozgrywali swoje najlepsze mecze. W pobliżu stadionu zlokalizowany jest także sklepik, w którym można nabyć gadżety FC Barcelony, między innymi koszulki, kubki oraz naklejki z ulubionymi graczami. Warto również poświęcić chwilę na zwiedzanie muzeum poświęconego sukcesom lokalnej drużyny. Tanie loty do Barcelony to także świetna okazja, aby wybrać się na mecz FC Barcelony rozgrywany na własnym stadionie.

Dzielnica gotycka

Dzielnica gotycka, nazywana również Barri Gotic, zachwyca zabytkową architekturą. Do najciekawszych budynków należą: katedra św. Eulalii, Pałac Rządu Katalonii oraz Bazylika Santa Maria del Mar, zbudowane w stylu gotyckim. Wśród krętych uliczek starego miasta można znaleźć także muzeum Picassa, a po jego zwiedzaniu spędzić miłe chwile w jednej z lokalnych restauracji, serwujących najlepsze tapas na świecie.

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close