Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

39 Warszawski Rajd Pojazdów Zabytkowych

Reklama

W dniach 14 i 15 września na drogach powiatów legionowskiego i nowodworskiego będzie można spotkać wiele samochodów zabytkowych biorących udział w 39 już edycji Warszawskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, organizowanego przez Automobilklub Polski. Rajd jest ostatnią rundą tegorocznych Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

Reklama

Najstarsze pojazdy uczestniczące w rajdzie pamiętają lata 20-te ubiegłego wieku, najmłodsze pochodzą z lat osiemdziesiątych. W sumie około 40 załóg będzie rywalizowało ze sobą w 4 kategoriach wiekowych: pre-1945, post-1945, post-1960 i post-1970. Zwycięzcy muszą wykazać się nie tylko świetnymi zdolnościami nawigacyjnymi, ale również umiejętnościami precyzyjnego prowadzenia pojazdu, jak i jazdy sportowej.

Uczestnicy będą mieć również nieco czasu na zwiedzanie naszego regionu. Część imprezy w piątek odbędzie się w Garnizonie Modlin i będzie połączona ze zwiedzaniem twierdzy. Natomiast w sobotę zapraszamy wszystkich mieszkańców Legionowa i okolic na Konkurs Elegancji i prezentacji aut, połączony z pokazami jazdy, które odbędą się pod Areną Legionowo od godziny 13.00 do około godziny 15.00.

Bazą rajdu jest Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne PROMENADA, zaś trasa rajdu w piątek prowadzi wokół Jeziora Zegrzyńskiego, do lotniska w Chrcynnie, następnie do Modlina i Garnizonu Modlin i z powrotem, przez Janówek, Kałuszyn, Topolinę i Wieliszew do Białobrzegów. W sobotę zaś uczestnicy przejadą przez Nieporęt do Akademii Bezpiecznej Jazdy w Józefowie, a stamtąd, przez centrum Legionowa pojadą do Areny Legionowo.

Imprezę rajdową objął swoim honorowym patronatem Prezydent Miasta Legionowo, Roman Smagorzewski.

/red, mat. prasowe/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close