Reklama
Kultura

35 lat minęło jak jeden dzień…

Jubileusz 35-lecia pomiechowskiego GOK-u, otwarty hucznym Kulturalnym Dniem Kobiet 11 marca 2012, miał swoją kulminację 17-18 listopada 2012. Świętowanie rozłożono, jak na rangę jubileuszu wypada, na dwa dni.

Reklama
foto: UG Pomiechówek

W sobotę odbyło się spotkanie się na Święcie Seniora – w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Gości nie brakło – seniorzy po raz kolejny udowodnili, że zasługują na miano aktywnych. Prezentację Klubu Seniora działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pomiechówku już 16 lat przygotowała Barbara Kiliś, jego przewodnicząca. Członkowie i sympatycy zorganizowali wystawę twórczości – na stołach zakrólowały haftowane i szydełkowane serwety i obrusy, piękne przedmioty ozdobione w technice decoupage’u, krzyżykowe obrazy i dziergane na drutach szaliki. Prawdziwe dzieła sztuki!

Goście prześledzili podczas prezentacji dotychczasowe międzypokoleniowe działania projektowe, realizowane dzięki pozyskaniu środków unijnych. Ciepłych słów uczestnikom spotkania nie szczędził wójt Dariusz Bielecki, który złożył również serdeczne gratulacje paniom Barbarze Kiliś i Teresie Kuleszy z Zarządu Klubu Seniora, jego długoletniej prezes Wandzie Zawadzkiej oraz założycielce Klubu – Janinie Patockiej. Jak to w gościnnych kręgach seniorskich jest w zwyczaju przygotowano mnóstwo kulinarnych specjałów: kolorowe sałatki, pyszne ciasta, a nawet swojski smalec. Można było się znakomicie pobawić, zatańczyć melodyjne tango – i naprawdę nikt nie spieszył się z powrotem do domu.

foto: UG Pomiechówek

W niedzielę, w drugi dzień świętowania w GOK-u pojawili się także byli pracownicy i sympatycy Ośrodka, którzy współpracowali z nim w całej 35-letniej historii. Dyrektor GOK Agnieszka Brzezińska-Brańska zaprosiła do współprowadzenia spotkania Janinę Patocką, która kierowała ośrodkiem przez 10 lat a przez długi czas pracowała w lokalnym środowisku jako instruktor i pedagog. Pani Janka wciągnęła wszystkich w fascynującą opowieść o pasji, jaką jest dla niej kultura. Co i rusz wskazywała siedzące wśród gości postaci, dzięki którym GOK rozwijał się i ubarwiał. Dzięki jej zachętom do podzielenia się wspomnieniami dołączyły: Alicja Dalecka, Teresa Boszko, Ewa Mróz, Agnieszka Żuławnik, Katarzyna Kiliś, Wanda Zawadzka, Barbara Kiliś. Janina Patocka przypomniała czasy świetności lokalnego teatru, „wyławiając” niejako z publiczności jego uczestniczki. Dostrzegła także obecność Jerzego Kłoczki, lokalnego malarza, niezwykłego entuzjastę pomiechowskich okolic, utrwalającego w malowanych pejzażach ich piękno.

Niebywałą porcję życzliwości i wsparcia GOK otrzymał od dwóch gminnych instytucji – w imieniu Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek życzenia dla Gminnego Ośrodka Kultury złożyła kierownik Ewa Mróz, zaś z ramienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci winszowały Teresa Boszko i Jolanta Żuk.

W drugiej części spotkania poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu FOTOgraficznego „Pomiechówek w obiektywie”. Odbył się też koncert w wykonaniu krakowskiego artysty Jakuba Blokesza pt. „Od nowa”, któremu akompaniował Jan Kusek.

Obchody urodzin nie mogą być ważne bez tortu – tryskający fontanną świateł wjechał na salę, rozświetlając ciemność. Cała ekipa GOK zdmuchiwała świeczki, mając nadzieję na ziszczenie się wszystkich dobrych życzeń.

/UG Pomiechówek/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button