Reklama

LegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuSportWiadomości

300 tys. zł na obiekty sportowe w powiecie legionowskim. Są nowe dotacje z samorządu Mazowsza

Reklama

300 tys. złotych trafi niebawem do trzech gmin z powiatu legionowskiego. Pieniądze mają być przeznaczone na rozbudowę infrastruktury sportowej. Po 100 tys. złotych otrzymają: Legionowo, Nieporęt i Wieliszew. Co konkretnie powstanie za pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego?

Reklama

W przypadku Legionowa dotacja będzie przeznaczona na rozbudowę skateparku na Stadionie Miejskim. Z kolei Nieporęt i Wieliszew planują wybudować boiska sportowe.

Tegoroczna edycja programu wspierającego rozbudowę infrastruktury sportowej na Mazowszu cieszyła się dużym zainteresowaniem – przyznaje Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. – W tym roku wpłynęło do nas 235 wniosków o wsparcie, a kwota dofinansowania, o jaką ubiegali się w nich samorządowcy, przekroczyła trzykrotnie pulę, którą przeznaczyliśmy na realizację tego programu. To pokazuje, że ta inicjatywa jest potrzebna. Samorządowcy widzą jej realne efekty nie tylko w swoich gminach, ale też u sąsiadów. I aplikują do samorządu o wsparcie. Z rozmów z beneficjentami wiemy, że często pomoc z budżetu Mazowsza domyka budżet takiego przedsięwzięcia – dodaje Marszałek Adam Struzik.

Na realizację zadania samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych 114 inwestycji, z czego 27 w Warszawie i powiatach okolicznych.

Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych oraz modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), a także placów sportowo-rekreacyjnych.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close