Reklama

Dobrze Wiedzieć!

3 elementy wnętrz, które powróciły w wielkim stylu

Reklama

Trendy wnętrzarskie, podobnie jak w trendy w modzie, powracają do nas co kilka lat. To one sprawiają, że mieszkania stają się ponadczasowe. Zyskują styl, który czyni je wyjątkowymi.

Reklama

Przykładem mogą tu być nowoczesne kominki kaflowe. Rozwiązanie to stanowi połączenie dawnego spojrzenia na wnętrze i jednocześnie nowoczesnych technologii. Na co jeszcze warto się zdecydować?

Kominki kaflowe – odrobina klasyki

Nowoczesne kominki kaflowe bardzo różnią się od tych tradycyjnych. Jedną z najważniejszych cech wspólnych jest jednak wygląd zewnętrzny takiego pieca. Eleganckie i stylowe kafle wyglądają tak, jakby były przeniesione prosto ze starej, wiejskiej chaty. Nie szkodzi to jednak, aby były elementem wnętrza urządzonego zgodne z najnowszymi trendami. Sprawdzają się one bowiem zarówno przy wnętrzach minimalistycznych, jak i utrzymanych w klimacie sielskim.

Kominki kaflowe w zależności od zaaranżowania takiej przestrzeni mogą stanowić jej centrum. Stanie się tak, kiedy ich obudowa będzie posiadała kolor kontrastujący z całością. Albo, kiedy ściana znajdująca się za tym urządzeniem wyróżniona zostanie w jakiś sposób – możliwości jest wiele. Inna opcja to wnętrze w wersji tootal, czyli takie, w którym dominuje jeden kolor, np. biel. Bogaty wybór kominków kaflowych sprawia, że jest w czym wybierać. Wystarczy przejrzeć dostępne na rynku modele, a inspiracja pojawi się sama.

Kominki kaflowe znajdziesz na: https://kratki.com/sklep/pl/category/17/piece-kaflowe

Kwiaty na ścianach – wracamy do lat 90-tych!

Ostanie kilkanaście lat to przede wszystkim jednolity kolor ścian. Tapety nie były tak popularne, jak jeszcze pod koniec XX wieku. Stawialiśmy na biele, beże, pastele i odcienie szarości. Aktualnie trendy wnętrzarskie przechodzą pewną metamorfozę.

Jesteśmy otwarci na motywy roślinne i kwiatowe na ścianach pomieszczeń. Dodają one bowiem ciepła naszym sypialniom i kuchniom, a do tego znakomicie urozmaicają taką przestrzeń. Przykładem jest tu tapeta Dark Floral, czyli kwiaty na ciemnym tle. To idealny sposób na uzyskanie efektu nastrojowej gry światła i cienia. Wśród modnych propozycji znajdują się kwiaty takie jak: bratki, żonkile, tulipany, a nawet orchidee.

Meble lakierowane na wysoki połysk

Jeszcze kilkanaście lat temu wyrzucaliśmy je z naszych mieszkań. Teraz wchodzą na salony z przytupem. Meble na wysoki połysk, bo o nich mowa są jednym z aktualnych wnętrzarskich hitów. Jeden trendów PRL przechodzi aktualnie drugie życie. Sprawdza się nawet w nowoczesnej stylistyce. Przykładem są czarne meble we wnętrzu glamour. Trzeba jednak pamiętać, że to elementy wymagające, potrzebują specjalnej pielęgnacji.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close