Reklama

KulturaPo godzinach

12 Legionowski Konkurs Literacki

Reklama

Rymowanka, limeryk, satyra lub proza traktująca o Legionowie to kategorie 12. Legionowskiego Konkursu Literackiego, organizowanego od lat przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek.

Reklama


W tym roku, za sprawą nowego dyrektora Biblioteki, Tomasza Talarskiego konkurs zmienił nieco swoją formułę. Choć w dalszym ciągu mogą wziąć w nim udział wszyscy, to jednak jaśniej określono zasady. W tym roku najmłodsi (dzieci do lat 11) będą mogły pochwalić się rymowankami, młodzież limerykami, a dorośli poza limerykiem będą mogli napisać również satyrę. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej liczy, że w tym roku wśród przysłanych prac pojawią się utwory inspirowane tematyką legionowską.

Powrót do przyszłości?

Jak będzie wyglądało Legionowo za 10, 15 lub 50 lat? Tego będziemy mogli się dowiedzieć czytając prace z jedynej kategorii prozatorskiej. Jej hasło to „Legionowo Przyszłości”. Opowiadania będą mogli napisać wszyscy chętni, zarówno dzieci jak i dorośli.

Cenne nagrody

Nagrodę specjalną za zwycięskie opowiadanie przyzna Prezydent Miasta Legionowo. Wśród innych nagród, po sms-owym głosowaniu, wyłonione zostaną trzy pierwsze miejsca (nagrody o wartości 700 zł dla zwycięzcy każdej z poetyckich kategorii) oraz po dwa wyróżnienia w każdej z kategorii (nagrody po 300 zł). Termin nadsyłania prac upływa 30 kwietnia 2015 r.

31 marca dyrektor biblioteki zaprezentował skład komisji konkursowej, która oceni nadesłane prace literackie. Przewodniczącym Jury będzie Marek Wawrzkiewicz. Pozostali członkowie to: Rafał T. Czachorowski, Jadwiga Woźniak-Kasperek i Renata Sowińska.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close