ZTM: Rejsy do Serocka na skróconej trasie

Fot. ZTM Warszawa

Z uwagi na zbyt niski poziom wody w Wiśle, w najbliższy weekend rejsy statkiem do Serocka uruchamiane przez warszawski ZTM będą odbywały się z Żerania.

Jak podaje ZTM poziom wody w Wiśle jest tak niski, że statek nie mógłby przepłynąć przez próg w żerańskiej śluzie. Dlatego w czasie najbliższych rejsów, czyli w piątek 3 lipca, sobotę 4 lipca i w niedzielę 5 lipca będzie zabierał on pasażerów do Serocka z Żerania. Czekać będzie na nich już poza śluzą, na przystanku Zakłady Zbożowe 02 na ul. Płochocińskiej.

Przewoźnik zapewnia, że pasażerowie, którzy mają wykupione bilety na rejsy w tych dniach, zostaną dowiezieni na Żerań bezpłatnym autobusem. Autobus będzie odjeżdżał z przystanku Torwar 04 o godz. 9.00. Rejsy także będą się kończyły na Żeraniu. Pasażerowie stamtąd również zostaną bezpłatnie dowiezieni na Torwar. Autobus będzie odjeżdżał z przystanku Zakłady Zbożowe 02 ok. godz. 17.45.

Standardowo statek „Zefir” wypływa o godz. 9.00 z przystanku Cypel Czerniakowski, pokonuje śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybija do molo w Serocku. Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie (od ok. godz. 12.15 do ok. godz. 13.45) statek wypływa w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 cumuje na Cyplu Czerniakowskim. „Zefir” zabiera na pokład 110 pasażerów. Na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

/red/

 

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "ZTM: Rejsy do Serocka na skróconej trasie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *