Zmiany w rozkładzie jazdy pociągu S-9

Mieszkańcy Wieliszewa i Legionowa będą mieli – od 11 października – łatwiejszy dojazd do Warszawy. Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o wydłużeniu najbardziej obciążonego porannego kursu linii S9. Wydłużył również – w popołudniowym szczycie – trasę jednego z pociągów do stacji Legionowo Piaski. Mieszkańcy legionowskiego osiedla zyskali też po południu możliwość dojazdu do Dworca Wschodniego.

Zmiany zostały wprowadzone na wniosek pasażerów. Kurs z Wieliszewa o godz. 6.58 (7.05 w Legionowie), obsługiwany jest obecnie przez jedną jednostkę. Od 11 października, na wniosek ZTM, pociąg będzie dwa razy dłuższy.

Ponadto wydłużona została trasa pociągu, który z Warszawy Gdańskiej wyjeżdża o godz. 17.16. Zamiast do Legionowa, dojeżdża obecnie do stacji Piaski (przyjazd o godz. 17.45).

Mieszkańcy Piasków po południu mają teraz wygodny dojazd do Dworca Wschodniego. Pociąg, który do tej pory kursował na trasie Legionowo – Dworzec Wschodni (wyjazd z Legionowa o godz. 18.02), będzie wyruszał z Piasków o godz. 17.59. )

(źródło: ZTM Warszawa, foto: wikipedia.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zmiany w rozkładzie jazdy pociągu S-9"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *