Zmiany na torach do Legionowa

Pasażerowie korzystający z pociągów kursujących na remontowanej linii legionowskiej muszą się przygotować na kolejne zmiany. 1 września w życie wchodzi nowy rozkład jazdy.

Wprowadzenie nowego rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich i linii S9 związane jest z kolejnym etapem remontu torów kolejowych. Będzie obowiązywał do 7 listopada.

Nowy rozkład uwzględnia kolejne ograniczenia w ruchu pociągów. Będzie ich więcej niż w okresie wakacyjnym. Powodem jest m.in. intensyfikacja prac torowych w obrębie Dworca Gdańskiego. W tym czasie pomiędzy Warszawą Gdańską a przystankiem Warszawa Praga pociągi pasażerskie kursować będą tylko po jednym torze, po którym odbywa się także ruch towarowy. Między Dworcem Gdańskim a Warszawą Wola ruch pociągów też odbywać się będzie po jednym torze. Na to nakładają się zamknięcia odcinków torów pomiędzy Legionowem a Ciechanowem.

. W godzinach szczytu porannego pociągi do Warszawy będą odjeżdżały w miarę regularnie – co ok. 20 minut. W szczycie popołudniowym, w kierunku Legionowa, częstotliwość odjazdów będzie wynosiła co ok. 20-30 minut.

Dla mieszkańców gminy Wieliszew zmiany w rozkładzie jazdy będą stosunkowo niewielkie. W dalszym ciągu będą mieli do dyspozycji trzy kursy poranne do Warszawy i tyle samo kursów powrotnych po południu.

W celu ułatwienia podróżowania poza godzinami szczytu pasażerom korzystającym na co dzień z pociągów KM, zdecydowano, że w sześciu pociągach S9 honorowane będą bilety Kolei Mazowieckich. Będą to kursy z Warszawy o godz. 5.47, 13.52 i o 20.33 i do Warszawy o godz. 6.42 (z Legionowa Piaski), 22.00 (z Legionowa Piaski) i o 22.44 (z Legionowa).

(źródło:Zespół Prasowy
Zarządu Transportu Miejskiego)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zmiany na torach do Legionowa"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *