Zimowy maraton kolarski w Chotomowie!

Początek zimowych wyzwań rowerowych – Santini Northtec MTB Zima rusza w Chotomowie! Już wkrótce, w niedzielę 24 lutego, rozpocznie się wyjątkowy cykl trzech maratonów zimowych Santini Northtec MTB Zima. Pierwszy wyścig, otwierający sezon kolarski 2013, odbędzie się na terenie gminy Jabłonna.

fot. mazoviamtb.pl

To wspaniała okazja dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze. Niepowtarzalna szansa by sprawdzić się w zimowych warunkach oraz udowodnić, że jeździć można cały rok!

Tegoroczny maraton w Jabłonnie, z inicjatywy Organizatorów oraz Władz Gminy Jabłonna, jest dedykowany Andrzejowi Wilczopolskiemu, zmarłemu w grudniu 2012 roku. Andrzej cztery razy pod rząd zdobył tytuł Mistrza Świata w wyścigach psich zaprzęgów. Był Przyjacielem Mazovii, pomagał w wyznaczeniu tras pierwszego wyścigu kolarskiego w Jabłonnie w 2005 roku. Upamiętnienie jego postaci i dokonań na tych właśnie terenach, będących jego domem i miejscem treningów, będzie wyjątkowym zaszczytem.

Uczestnicy maratonu który odbędzie się w Chotomowie do wyboru mają trzy dystanse, na trasach o różnym stopniu trudności. Specjalnie dla wytrwałych i doświadczonych kolarzy przygotowany został dystans Mega, którego pokonanie zajmie uczestnikom ok 1,5 h. Kolejny to około godzinny dystans Fit oraz wyzwanie dla początkujących zimowych kolarzy – półgodzinna trasa Hobby.

Oprócz starannego przygotowania tras, organizatorzy zadbali także o odpowiednie zaplecze, zapewniając uczestnikom ciepłe pomieszczenia z przebieralniami w szkole w Chotomowie, napoje na trasie, regenerujący posiłek oraz szansę na wygraną roweru Northec dla wszystkich, którzy wykupią pakiet startowy na trzy maratony zimowe.

Pula nagród w klasyfikacji generalnej cyklu to 20 000 zł. Rywalizacja na poszczególnych dystansach odbywa się indywidualnie, drużynowo oraz w klasyfikacji rodzinnej.
Maraton w Chotomowie jest pierwszym z cyklu trzech, jedynych w Polsce, wyścigów zimowych, które Cezary Zamana organizuje od czterech lat. Rowerowe wyzwanie w zimowych warunkach z każdą edycją podejmuje coraz więcej zawodników. Start w Santini Northec MTB Zimą to okazja nie tylko do rozruszania przed sezonem, ale przede wszystkim świetna zabawa i ogromna satysfakcja.
Kolejne etapy cyklu zimowego odbędą się w 10 marca w Karczewie oraz 23 marca w Mrozach.

Start: Niedziela 24 lutego 2013, godzina 10:00 Chotomów ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego /1 km od Biura Zawodów/

Biuro Zawodów oraz baza: Chotomów, ul. Partyzantów 23, Szkoła Podstawowa im. Stefana Krasińskiego. Szczegółowe informacje na: www.mazoviamtb.pl

/UG Jabłonna/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zimowy maraton kolarski w Chotomowie!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *