Zima zaatakowała, ale drogi przejezdne.To jednak nie wszystko, bo nadchodzi śnieżny kataklizm…

W nocy z soboty na niedzielę (27/28.11) sypnęło śniegiem. Efekty nocnych opadów możemy od rana podziwiać wyglądając przez okno. Kilka centymetrów białego puchu nie rozpuszcza się, bo przy gruncie temperatura utrzymuje się w okolicach 0 stopni. To wielka radość dla najmłodszych mieszkańców powiatu legionowskiego, ale i duże zmartwienie dla kierowców. Warunki jazdy pogorszyły się w powiecie z dnia na dzień, z godziny na godzinę. Tym razem jednak drogowcy nie dali się zaskoczyć i już w nocy pierwsze pługo-solarki wyjechały na drogi powiatu. W pierwszej kolejności odśnieżono drogi główne, wojewódzkie i powiatowe oraz główne drogi miejskie i gminne. W tej chwili wszystkie drogi w Legionowie są przejezdne. Jezdnie są czarne. Na ulice wyjechało tyle pługów i solarek by wszystkie ulice już w godzinach porannych były w miarę możliwości wolne od śniegu. Tak stanowi zresztą umowa jaką Miasto Legionowo ma podpisaną z firmą zajmującą się zimowym oczyszczaniem dróg – na ulice ma wyjechać tyle pługów by drogi były przejezdne. W sumie na całą akcję zimowego utrzymania ulic Legionowo w tym sezonie wyda ponad 1 mln 200 tys. złotych.  Drogi powiatowe były w nocy odśnieżane za pomocą sześciu samochodów. Trzy z nich obsługiwały drogi na południu powiatu, trzy kolejne na północy.

ulica Targowa w niedzielny poranek / foto: własne

Będzie gorzej, idą śnieżyce!

Dzisiejsze, nocne opady śniegu to sprawdzian przed śnieżycami, które mają nawiedzić powiat legionowski jutro (29.11). Zdaniem synoptyków jutro już od rana możemy się spodziewać bardzo intensywnych opadów śniegu. Opady mają potrwać do wtorkowego popołudnia.  Największe mają być między innymi właśnie w centrum Polski. W ciągu 24 godzin może spaść od 15 do 30 cm śniegu. Wszystko przy temperaturze nie przekraczającej -2 stopni w poniedziałek i -9 stopni we wtorek. Po śnieżycach nadejdzie siarczysty mróz. Niewykluczone, że w nadchodzącym tygodniu w środku dnia na termometrach ujrzymy nawet -11 stopni. Czy służby miejskie zdadzą egzamin ze śnieżnego kataklizmu?  Zdaniem włodarzy Miasta Legionowo i powiatu legionowskiego nie mamy się czego obawiać. Ostatnia zima (2009/2010) przygotowała drogowców nawet na ekstremalne zjawiska pogodowe. Ani wielkie opady, ani siarczysty mróz nie powinny sparaliżować ruchu na legionowskich drogach.

REKLAMA

(źródło: własne)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zima zaatakowała, ale drogi przejezdne.To jednak nie wszystko, bo nadchodzi śnieżny kataklizm…"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *