Zamknij

Zdrowotne właściwości naturalnych olejków

12:33, 06.02.2018
Skomentuj

Naturalne oleje powracają do łask. Zaczęły podbijać rynek kosmetyczny i coraz częściej pojawiają się we wszelkiego rodzaju dietach. Oleje: lniany i kokosowy przeżywają swój renesans. Dziś opisujemy jak i dlaczego olejki są uważane za lepsze niż wiele farmaceutyków z apteki.


Naturalne olejki - właściwości zdrowotne i kosmetyczne


1. Olejki pomagają zażegnać wiele problemów skóry głowy (łupież, łuszczyca, egzema, podrażnienia, nadmierny łojotok). Są idealne do olejowania włosów (przede wszystkim) skalpu, tylko one są na tyle bezpieczne, by nakładać je na skórę głowy. Naturalne olejki wnikają do wnętrza cebulek i wzmacniają włosy, aby rosły pięknie i przestały wypadać. Wystarczy sprawdzić, jak dobrać olej do porowatości włosów i używać go minimum raz w tygodniu zamiast tradycyjnej maski na włosy.

2. Olejki odchudzają. To niebywałe, ale olej kokosowy nie tylko działa lepiej niż błonnik, hamując uczucie głodu, ale również przyspiesza metabolizm i trawienie, dzięki czemu szybciej spalamy to, co zjedliśmy i pozbywamy się niechcianego tłuszczyku z organizmu.

3. Olejki działają antybakteryjnie - olejek kokosowy jest bezlitosny dla bakterii - dlatego dobrze jest nakładać go na noc na twarz - zwalczy wszelkie krostki i stany zapalne, a przy tym spowalnia procesy starzenia. Dobrze działa na stopy, ponieważ ma właściwości przeciwgrzybicze.

4. Olejki obniżają poziom złego cholesterolu; w tej dziedzinie mistrzami są przede wszystkim: olej lniany oraz olejek kokosowy. Te dwa oleje najlepiej wykorzystać w diecie, by zadbać o dobry cholesterol i wymieść wolne rodniki z komórek. Warto pamiętać że olej lniany ma najlepszy bilans kwasów tłuszczowych omega-3 do omega-6 i stanowi bardzo dobrą profilaktykę nowotworową.

5. Oleje dopasują się do rodzaju skóry. Najlepszy w tej dziedzinie jest olejek jojoba. Zawiera on bowiem skwalen, czyli składnik ludzkiego sebum. Jojoba nałożony na twarz, lub skórę głowy normalizuje poziom sebum: zarówno przy nadmiernym, jak i przy słabym łojotoku.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%