Sezon grypowy 2016/2017: Zaszczep się już teraz

Centrum Medyczne DP MED

Szczepionki przeciw grypie na sezon 2016/2017 są już dostępne w DP MED w Jabłonnie. – Szczepienia na grypę rozpoczynamy od poniedziałku, 19 września 2016, a skorzystać z nich mogą pacjenci zadeklarowani do POZ, osoby prywatne oraz firmy – informują przedstawiciele placówki.

Szczepionka zapewnia najlepszą ochronę przed grypą sezonową. Dzięki szczepieniu można uniknąć ciężkich i groźnych dla życia powikłań pogrypowych.

Nowe szczepy wirusa

W tegorocznej szczepionce są dwa zupełnie nowe szczepy wirusa grypy. Zgodnie z zaleceniami WHO tegoroczne szczepionki przeciw grypie zawierają:
A/California/7/2009 – podobnego do wirusa H1N1 oraz dwa nowe podtypy wirusa grypy: A/Hongkong/4801/2014 (H3N2); B/Brisbane/60/2008

Aby zaszczepić się przeciw grypie, należy udać się do najbliższej przychodni. W DP MED dla dzieci i osób dorosłych oferowana jest szczepionka Influvac w cenie 40zł.

Kwalifikacja lekarska do szczepienia wiąże się z opłatą 50zł ( płatność nie dotyczy osób zadeklarowanych do POZ w DP MED ) i jest ważna do 24 godzin od wydania zaświadczenia. Honorowane są również zaświadczenia (kwalifikacje) z innych placówek.

Kto powinien się zaszczepić przeciw grypie?

  • wszystkie osoby po 50. roku życia (szczególnie powyżej 65 lat),
  • dzieci i dorośli z przewlekłą chorobą serca (chorobą wieńcową, niewydolnością serca) lub płuc (astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli – POChP),
  • dzieci i dorośli z przewlekłą chorobą nerek, wątroby, krwi, układu nerwowego lub z niedoborem odporności,
  • kobiety w ciąży (lub które w czasie najbliższego sezonu grypowego będą w ciąży),
  • dzieci w wieku od 6 mies. do ukończenia 5. roku życia.

Decyzję o zaszczepieniu na pewno pomoże podjąć lekarz. To on zakwalifikuje osobę do grupy ryzyka i doradzi, czy szczepienie jest wskazane.

Centrum Medyczne DP MED
05-110 Jabłonna
Ul. Modlińska 49
22 29 29 800

www.dpmed.pl

/art. sponsorowany/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Sezon grypowy 2016/2017: Zaszczep się już teraz"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *