niedziela , 20 Kwiecień 2014
Najnowsze:
Strona główna / Wydarzenie / Ach, ten karnawał…! – Koncert w Jabłonnie

Ach, ten karnawał…! – Koncert w Jabłonnie

Wczytuję mapę...

Data i czas:
17/02/2013
13:00 - 18:00

Miejsce:
Pałac w Jabłonnie


Okres karnawału, to czas radości i zabawy, dlatego też program dzisiejszego koncertu w całości poświęcony jest muzyce rozrywkowej XIX i XX wieku. Zapotrzebowanie na ten rodzaj muzyki  z biegiem czasu stawało się coraz silniejsze stąd też w XIX wieku rozkwit przeżywa forma operetki, zwanej żartobliwie „podkasaną muzą” ze względu na lekką, melodyjną muzykę
i nieskomplikowane libretto o charakterze komediowym. W XX wieku w Stanach Zjednoczonych powstała natomiast forma musicalu, rozprzestrzeniając się szybko na cały świat. Jest ona popularna i chętnie wykorzystywana zarówno przez twórców teatralnych, jak i filmowych, aż do dziś.
Magdalena Rostworowska

PROGRAM

 

 • V. Monti        Czardasz
 • I. Kalman        Lekko, zwiewnie… – duet z II aktu operetki Hrabina Mariza
 • I. Kalman     Pozdrów ode mnie urocze dziewczęta – aria Tassila z I aktu operetki Hrabina Mariza
 • Fr. Lehar        Miłość, to niebo na ziemi z operetki Paganini
 • K. Zeller    Lat dwadzieścia miał mój Dziad – pieśń Adama z operetki Ptasznik z Tyrolu
 • G. Dinicu    Skowronek
 • L. Delibes        Dziewczęta z Kadyksu
 • S. Cardillo        Core n’grato
 • J. Benedict        Karnawał wenecki
 • I. Kalman    Choć na świecie dziewcząt mnóstwo- duet z operetki Księżniczka Czardasza

*********************************************************************

 • I. Albeniz        Tango
 • I. Kalman        Ach, jedź do Varasdin – duet z operetki Hrabina Mariza
 • R. Stolz        Śpiewaj, kochaj, tańcz…
 • R. Stolz        Brunetki, blondynki…
 • Fr. Loeve        Przetańczyć całą noc z musicalu My Fair Lady
 • L. Bernstein        Tonight z musicalu
 • A. L. Webber        Amigos para sempre
 • J. Bock        Temat z musicalu „Skrzypek na dachu”
 • A. Lara        Granada
 • J. Strauss        Nad pięknym, modrym Dunajem
 • J. Strauss        Wielka sława, to żart – kuplety Barinkaja z operetki Baron Cygański

Wykonawcy:
Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy
Krzysztof Marciniak – tenor
Tadeusz Melon – skrzypce
Bogna Dulińska – fortepian

Kierownictwo artystyczne cyklu – prof. Andrzej Zieliński

Grażyna Mądroch – uczennica i pierwsza dyplomantka znakomitej śpiewaczki koloraturowej Bogny Sokorskiej, słynnego „Słowika Warszawy”. Jeszcze w trakcie nauki zadebiutowała jako solistka w Teatrze Wielkim w Warszawie, a także rozpoczęła pracę etatową w Operze Kameralnej w zespole madrygalistów pod kierunkiem Józefa Boka. Od dwudziestu lat związana z Warszawską Operą Kameralną śpiewa czołowe partie z oper Mozarta oraz z dzieł innych kompozytorów jak Rossini, Donizetti, Verdi. Od kilkunastu już lat śpiewa w Mozartowskich  Festiwalowych przedstawieniach Warszawskiej Opery Kameralnej w: Warszawie, Wiedniu, Madrycie, Bejrucie, Tokio, podczas Bodeńskiego Festiwalu w Friedrichshafen i Warszawskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. W repertuarze ma zarówno partie operowe, oratoryjne, pieśni, wykonuje muzykę sakralną od baroku do współczesności, śpiewa także repertuar m.in. z operetek musicali i piosenki filmowe. Występowała w wielu krajach m.in. Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii. Włoszech, Słowacji, Austrii, Libanie i Japonii. Jest założycielką  i prezesem fundacji im. Bogny Sokorskiej oraz pomysłodawczynią i organizatorem Piastowskiego Maja Muzycnego, który zaistniał po raz pierwszy w Piastowie w 2012r. i ma być kontynuowany rokrocznie.

Krzysztof Marciniak w roku 1982 zdobył pierwsze miejsce na Konkursie Wokalnym organizowanym przez łódzką Akademię Muzyczną i gazetę „GŁOS”. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Adama Dulińskiego.
W czasie studiów występował w przedstawieniach premierowych w Teatrze Wielkim w Łodzi. Współpracował jako solista z Operą i Operetką w Szczecinie, Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie zostaje pierwszym tenorem tej sceny oraz  Teatrem Wielkim w Poznaniu. Uczestnik wielu festiwali muzycznych kraju. Współpracuje także z Operą Krakowską, operą Gdańską, operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Rzeszowską, Filharmonią Zielono-Górską, Filharmonią Lubelską Filharmonią Dolnośląską, jak również z wieloma agencjami w kraju.

Tadeusz Melon – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec i kompozycji, od 1988 r. współpracuje z wieloma artystami, orkiestrami, chórami i zespołami o różnej stylistyce muzycznej w kraju oraz poza jego granicami – jako skrzypek, kompozytor i aranżer. Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych (m. in. w Niemczech, USA, Meksyku), w programach radiowych i telewizyjnych, w przedstawieniach teatralnych. Jest laureatem konkursów kompozytorskich w kraju i za granicą.

Bogna Dulińska – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Swoje umiejętności doskonaliła na Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Dusznikach Zdroju oraz w Weimarze. W 1988 r. została zatrudniona  w Akademii Muzycznej w Łodzi w charakterze pianisty – akompaniatora. Nagrała płytę „Arie
i pieśni” wraz z Danutą Dudzińską-Wieczorek – sopran z okazji 60-lecia Polskiego Instytutu Muzycznego. W 2005 i 2007 r. otrzymała  Dyplomy Uznania za wyróżniający akompaniament na II i III Międzynarodowym Konkursie Fagotowo-Obojowym w Łodzi, natomiast w 2009 r. została jako jedyna wśród pianistów nagrodzona specjalnym dyplomem dla pianisty akompaniatora podczas I Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Prowadzi bardzo ożywioną działalność koncertową zarówno jako solistka, jak i kameralistka – w kraju  i za granicą (Niemcy, Japonia, Kanada, Szwecja, Francja, Stany Zjednoczone, Afryka).

Educatio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola wymagane są oznaczone *

*


+ 2 = jedenaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>