Zakroczym świętuje 20 rocznicę powstania fundacji „Nasza Ziemia”

foto: UG Zakroczym

Z inicjatywy Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Zakroczymiu posadzono piękną jodłę, która będzie pierwszą, a zarazem jedną z dwudziestu w naszym kraju upamiętniających powstanie Fundacji.

foto: UG Zakroczym

Pani Mira – współtwórczyni ruchu w którym uczestniczy blisko 40 milionów wolontariuszy na świecie przybyła do Szkoły Podstawowej w Zakroczymiu na  lekcję przyrody kl. IV oraz Warsztaty ekologiczne TPD poświęcone Dniu Drzewa oraz posadzeniu i objęciu patronatem jodły na którą będą patrzeć dzieci z okien szkoły.

Na lekcji przyrody dzieci przekazały Pani Mirze trzy finałowe prace obrazujące jesienne drzewa. Zawisną te małe dzieła w siedzibie Fundacji w Warszawie. Znakomicie przygotowane zajęcia przez pedagogów TPD obejmowały prezentację pięknej prozy, wierszy a także małych perełek artystycznych które także pojechały z Panią Mirą do Warszawy. Ogromnym „hitem” spotkania w siedzibie TPD było wystąpienie 5-letniego Alberta – sympatycznego chłopczyka, który roztropnie mówił o efektach sprzątania świata, recyklingu(sic!) i swoich planach życiowych(chce zostać leśnikiem)

Kontynuując zajęcia TPD młodzież z Panią Mirą, kierownikiem TPD, opiekunami i burmistrzem gminy przeszła w okolicę pomnika i bramy klasztoru ojców Kapucynów – aby posadzić jodłę. Miłym akcentem był udział w ekologicznym spotkaniu Ojca Gwardiana Krzysztofa Dudziaka . Podczas sadzenia  wszyscy zebrani dorzucali symboliczną garść ziemi, aby rosnące drzewo szumiało o tradycji i perspektywach akcji Sprzątania Świata.

/UG Zakroczym/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zakroczym świętuje 20 rocznicę powstania fundacji „Nasza Ziemia”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *