XXXIII Międzynarodowy Półmaraton Uliczny "Cud nad Wisłą"

07:10, 18.08.2014 Aktualizacja: 13:20, 18.08.2014

W Święto Wojska Polskiego (15.08) odbył się XXXIII Międzynarodowy Półmaraton Uliczny "Cud nad Wisłą". W Radzyminie na trasie półmaratonu jak zwykle licznie zaprezentowali się zawodnicy grup biegowych oraz mieszkańcy Powiatu Legionowskiego.

Dariusz Jarosiewicz na mecie półmaratonu w Radzyminie. Fot. Legio24

Najwyżej sklasyfikowanym biegaczem z powiatu legionowskiego okazał się Tomasz Grzybowski z Serocka, który 21,097km pokonał w czasie 01:16:51. Tak znakomity czas pozwolił serocczaninowi zająć wysoką 8 lokatę. Na 19 miejscu uplasował się Artur Błaszczyk z KB Legionowo (1:23:14). Jako 22. linię mety przekroczył Andrzej Gipsiak z Legionowa (1:23:28). W półmaratonie wzięli udział przedstawiciele takich grup biegowych jak: Wieliszew Heron Team, Serock Biega z Hotelem Narvil, inni zawodnicy KB Legionowo z mentorem legionowskiego biegania Janem Skaklukiem i Grupy Biegowej CHTMO. Warto wymienić najlepszych zawodników wspomnianych grup. 58 lokatę zajął Marek Stasiorczyk z Wieliszew Heron Team. Czas zawodnika z Wieliszewa to 1:32:43. 151 miejsce przypadło przedstawicielowi serockiej grupy. Był nim Robert Gryżewski z Borowej Góry, który ukończył zmagania z czasem 1:50:56. 247 pozycję zajął Dariusz Jarosiewicz z Legionowa, biegający w barwach Grupy Biegowej CHTMO (2:04:41). Ogółem bieg ukończyło 323 biegaczy i biegaczek z Polski, Ukrainy i Kenii. Zwyciężył... Kenijczyk Francis Lagat w czasie 1:06:56. /Michał Machnacki/