Wspólny bilet po nowemu

Wczoraj (01.04) weszły w życie nowe zasady funkcjonowania wspólnego biletu ZTM i Kolei Mazowieckich. Od poniedziałku na wspólnym bilecie nie mogą już pojechać mieszkańcy Chotomowa, gmina Jabłonna. Obowiązuje on bowiem wyłącznie do stacji PKP Legionowo Przystanek. Władze Jabłonny ominęły jednak to ograniczenie i uruchomiły od dziś (02.04) bezpłatne, autobusowe połączenie dowozowe do legionowskiego Przystanku.

fot. KM

Autobusy dowozowe mają rozkład jazdy skoordynowany z rozkładem Kolei Mazowieckich dla stacji Legionowo Przystanek i są alternatywą dla tych mieszkańców Chotomowa, którzy nie chcą wykupować dodatkowych biletów KM.

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu dowozowego znajduje się TUTAJ (plik PDF)

Do pociągu bezpłatnie dojadą także mieszkańcy Olszewnicy Starej, gmina Wieliszew. Do końca marca 2014 roku obowiązuje bowiem nowa umowa władz Wieliszewa z firmą Translud na obsługę bezpłatnego połączenia pomiędzy miejscowościami Olszewnica Stara, a Chotomowem. Mieszkańcy od 2 kwietnia mają trzy możliwości dojazdu do stolicy: kontynuować podróż autobusem Translud, przesiąść się do pociągu na stacji w Chotomowie, lub do bezpłatnego autobusu kursującego do strefy obowiązywania wspólnego biletu. Trzecie rozwiązanie, choć wydaje się skomplikowane, jest najtańsze. Pozwala bowiem dojechać do Warszawy za pomocą jednego biletu ZTM-u.

Zupełnie nic nie zmienia się w kwestii wspólnego biletu dla mieszkańców Legionowa. Po długich negocjacjach władzom miasta udało się porozumieć z ZTM i utrzymać funkcjonowanie porozumienia na wszystkich stacjach kolejowych w Legionowie i to za cenę dużo niższą niż początkowo chciał warszawski przewoźnik.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wspólny bilet po nowemu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *